Borsa Yorumları

Uzmanlara Göre Endekse Öncülük Edebilecek 4 Hisse

November 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Uzmanlara Göre Endekse Öncülük Edebilecek 4 Hisse

Dow Jones Sanayi Ortalaması on yıllardır en iyi yükseliş gösterdiği ayı yaşarken, yatırımcılar yükseliş ivmesini sürdürecek hisse senetleri bulma arayışında.

CNBC’ye göre endekse öncülük edebilecek dört hisse senedi ise şunlar:

Microsoft (MSFT)

Analistler tarafından hisselerine en çok “AL” notu verilen şirket olan Microsoft, konsensüs fiyat hedefinden 26% daha yüksek bir değere sahip.

Hisse senedi aynı zamanda bir süredir satıcılı işlem görüyor. Teknoloji sektörünün resesyon riski ve yüksek faiz oranlarından etkilenmesiyle, aylık bazda 2%’den ve yıllık bazda 30%’dan fazla değer kaybetti. 

Goldman Sachs analistleri kısa vadeli kazanç tahminlerini ve fiyat hedeflerini hafif düşürmekle birlikte, şirketin yaptığı ve uzun vadede kazanç getirecek değişiklikleri de dikkate alıyor.

Salesforce (CRM)

Listedeki bir diğer şirket olan Salesforce, konsensüs fiyat hedefinden en fazla üzerinde olan şirket. Analistler 32%’den fazla değer kazandığını belirtiyor. 78% “AL” notuna sahip olan hisse, geçen ay 8%’den fazla değer kazandı.

Aynı zamanda aktivist yatırımcılardan da onay görüyor. Starboard Value ekim ayının ortalarında yaptığı açıklamada, kurumsal yazılım üreticisi için hâlâ önemli fırsatların mevcut olduğunu vurgulayarak, şirketin hatırı sayılır miktarda hissesini aldığını ifade etti.

Visa (V)

Kredi kartı şirketi Visa, son haftalarda kaydettiği 16%’dan fazla artışla grubun aylık bazda en yüksek kazanç sağlayan şirketi oldu. Şirketin hisseleri, üç aylık kazanç rakamlarının hem toplam gelir hem de kâr-zarar hanesinde Wall Street beklentilerini aşmasıyla birlikte tırmanışa geçti.

Analistler şirketin daha fazla kazanç getireceğini öngörüyor. Şirket için “AL” notu veren analistlerin oranı, ortalama 18,4% artışla 71%’in üzerine çıktı.

Disney (DIS)

Listedeki son hisse Walt Disney. Analistlerin 71%’inden fazlası “AL” notu verdi ve fiyat hedeflerinde 29%’luk bir artış olduğunu değerlendirdi. 

Şirket ağustos ayında, toplam gelir ve kâr/zarar hanesinde beklentileri aşan bir üç aylık mali rapor açıklamıştı. Buna ek olarak Disney+ abonelikleri, analistlerin beklediği 147 milyon rakamını fazlasıyla aşarak 152,1 milyona yükseldi. 

Uzmanlara Göre Endekse Öncülük Edebilecek 4 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC