Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Tesla’nın İndirimleri En Doğru Stratejik Hamle!

January 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Tesla’nın İndirimleri En Doğru Stratejik Hamle!

ABD ve Avrupa’da önemli fiyat indirimleri yaptığını duyuran Tesla (TSLA), cuma günü ilk işlem saatlerinde değer kaybetti. Fiyat indirimleri Model 3, Model Y ve çeşitli performans modelleri için 6-20% arasında değişiyor.

● Gelişmeye karşı başlangıçta olumsuz bir tepki verilmesini bekleyen Wedbush Securities analisti Dan Ives, talepte bazı çatlaklar olsa da elektrikli araç üreticisinin stratejik hamlesinin doğru olduğunu düşünüyor.

● “Tesla artık birkaç yıl öncesinde sahip olmadığı küresel kapsama (Austin, Berlin, diğer Çin yatırımları) ulaştı ve bu elektrikli araç yarışında daha büyük pazar payı almak için buna benzer agresif hamleler yapabilecek marj esnekliğine de sahip.” diyen Ives, Model Y için 2023’te vergi indirimi gelme olasılığının yüksek olduğunu da hatırlattı.

● Fiyat indirimleri sayesinde, pazar payı elde etmeye yönelik ofansif hamleyle birlikte bu yıl tüm dünyada talebin 12-15% oranında artacağı yönünde tahminlerde de bulundu.

Uzman Yorumu: Tesla’nın İndirimleri En Doğru Stratejik Hamle!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha