Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Tesla, Meta ve Google Gibi Hisselerde Fırsat Var!

January 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Tesla, Meta ve Google Gibi Hisselerde Fırsat Var!

Neuberger Berman kıdemli araştırma analisti Daniel Flax pazartesi günü yaptığı açıklamada, Tesla (TSLA)’nın cari seviyelerde teknoloji sektöründeki çok sayıda fırsattan biri olduğunu belirtti.

● CNBC’ye konuşan Flax, Elon Musk’ın elektrikli araç üreticisinin yakın vadede ters rüzgarlar estirmeye devam edecek olan “döngüsel güçlerden” etkilenmesine rağmen önemli bir yükseliş eğilimine girebileceğini ileri sürdü.

● “Lâkin Tesla’nın elektronik araçlarda lider konumda olmasında daha büyük bir hikâye olduğunu düşünüyorum. Bunun bir parçası da Tesla’nın iş modelinin otonom sürüş gibi yeni hizmetlere olanak sağlaması ve bence bu çok güçlü bir faktör. Cari seviyelerden Tesla alabilirim.” ifadelerini kullandı.

● Teknoloji sektöründe olumlu baktığı diğer hisselerin, reklamcıların tüketicilere ulaşması açısından önemli platformlar olan Meta (META) ve Google (GOOGL) olduğunu, ancak ikisi arasında tercih yapması gerekirse GOOGL’ı seçeceğini söyledi.

● Ayrıca Nvidia (NVDA), Qualcomm (QCOM) ve Motorola Solutions (MSI) hisselerinde fırsatlar olduğuna işaret eden analist, bunun yanı sıra yatırımcılara, Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT) gibi şirketlerin hisselerinin elde tutulması yönünde tavsiyelerde bulundu.

● Borsanın kısa vadede başka zorluklarla karşı karşıya kalma ihtimali olsa da yalnızca bu yıl değil aynı zamanda 2024 ve 2025 yıllarında da “yeniden ivmelenme” beklediğini belirtti.

Uzman Yorumu: Tesla, Meta ve Google Gibi Hisselerde Fırsat Var!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha