Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Shell’in Volta Satın Alımı, Elektrikli Araç Şarjı Hisseleri için Ne İfade Ediyor?

January 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Shell’in Volta Satın Alımı, Elektrikli Araç Şarjı Hisseleri için Ne İfade Ediyor?

Elektrikli araç şarjı şirketleri, kendilerini fosil yakıt şirketlerine karşı mücadele veren enerji şirketlerinin yeni muhafızları olarak görüyor.

● Ancak zor durumdaki operatörler nakit açısından zengin petrol ve gaz devlerinden satın alımlar yaptığından, Volta (VLTA)’nın Shell (SHEL) çatısı altına girmesini öngören yakın tarihli anlaşma gelgit değişiminin bir emaresi olabilir.

● Yapılan son anlaşmanın şartlarına göre Shell, şirketin anlaşmanın kesinleşmesine kadar ayakta kalabilmesi için köprü finansman sağladı. Shell bu kapsamda, Volta (VLTA) için hisse başına yalnızca 0,86 ABD Doları’ndan oluşan cüzi bir prim ödedi. Bu rakam hissenin 2021 sonunda ulaştığı zirvenin oldukça uzağında kalıyor.

● Duyurudan kısa bir süre sonra, küçük bir devralma priminin ödendiğinin duyulması üzerine Evgo (EVGO), Blink Charging (BLNK) ve ChargePoint Holdings (CHPT) hisseleri düşüş kaydetti.

● Bunun yanı sıra Avrupalı ​​operatör Wallbox (WBX)’ta yaşanan önemli miktardaki işten çıkarmalar, sektörün kârlılığa ulaşma konusunda karşı karşıya kalmaya devam ettiği zorlukları açıkça ortaya koyuyor.

Uzman Yorumu: Shell’in Volta Satın Alımı, Elektrikli Araç Şarjı Hisseleri için Ne İfade Ediyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha