Borsa Yorumları

Uzman Yorumları: Borsa 18% Yükselecek. Boeing “AL”, Google “ALMA!”

January 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumları: Borsa 18% Yükselecek. Boeing “AL”, Google “ALMA!”

2023 için iyimser bir duruş sergileyen Piper Sandler baş piyasa teknisyeni Craig Johnson, Boeing (BA) ve Schlumberger (SLB) gibi hisselerde bazı fırsatlar olduğuna dikkat çekti.

● Yatırımcıların Google ana şirketi Alphabet (GOOGL) gibi hisselerden uzak durmasını tavsiye eden Johnson, teknoloji sektöründeki kırılganlık gibi bazı zafiyetlerin sürmesini beklediğini vurguladı.

● Verdiği bir demeçte, S&P 500 için 4.625 endeks fiyatı hedefi olduğu ve güncel seviyelerden 18% yukarıyı göreceği yönünde tahminlerde bulundu.

● Sektörlere yönelik değerlendirmeler yapan Johnson, Wall Street’in makro rüzgarları aşması nedeniyle sanayi, enerji ve finans sektörlerini yükseliş eğilimine giren potansiyel liderler olarak gösterdi.

● Özellikle Dow (DOW) ve Boeing (BA)’e dikkat çekerek mavi çip hisseler (yüksek kalite hisseler) konusunda iyimser olan Johnson,  isim olarak Schlumberger (SLB)’i verdi, enerjiyi de tavsiye etti.

● Johnson bununla beraber teknoloji sektörünün henüz sıkıntıları aşamadığını belirterek yatırımcıların özellikle Alphabet (GOOGL) ve Trade Desk (TTD) gibi hisselerden kaçınmaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

● “Bence 2023, teknoloji dışındaki sektörleri konuşacağımız bir yıl olacak.” diyen Johnson, GOOGL ve TTD’nin “aşağı yönlü eğilimlerden hâlâ çıkamadığı ve muhtemelen bu noktadan itibaren piyasa değerini kaybetmeye devam edeceği” konusunda uyardı.

● Bugünkü TÜFE verisinin önemine bakarak değerlendirmelerde bulunan Piper baş piyasa teknisyeni, enflasyon verisinin piyasadaki kısa vadeli yönü etkileyebileceğini vurguladı.

● “Enflasyonda görülen düşüş emareleri, Ocak 2022’de çıkılan zirvelerden iniş eğilimini tersine çevirebilir ve bu noktada kenarda bekleyen 4,3 milyon dolarlık nakit sayesinde insanları kenardan alabilir.” dedi.

Uzman Yorumları: Borsa 18% Yükselecek. Boeing “AL”, Google “ALMA!”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha