Borsa Yorumları

Uzman Önerileri: Ekonomik Belirsizlikte Alınabilecek Hisseler

October 31, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Uzman Önerileri: Ekonomik Belirsizlikte Alınabilecek Hisseler

Yatırımcıların, geçmişteki kısa vadeli piyasa gelişmelerine bakarak bu belirsizliklere karşı direnebilecek hisseleri seçmesi gerekebilir. 

TipRanks bu belirsizlik ortamında, üst düzey Wall Street uzmanlarının seçtiği 3 hisseyi şöyle sıraladı:

Stride

(Şirket, premier K-12 eğitim hizmetleri sağlıyor.)

Barrington Research Analisti Alexander Paris, şirketin bu yıl için daha düşük seviyede bir kâr marjı tahmininde bulunduğunu ancak yönetimin halen “devam eden verimlilik çalışmaları sayesinde yıl içinde beklenen bu düşüşleri dengeleyebileceğini düşündüğünü” belirtti.

Timken

(Şirket, rulman ve güç iletim ürünleri geliştiriyor, imal ediyor ve pazarlıyor.)

Oppenheimer Analisti Bryan Blair birkaç avantaja atıfta bulunarak hisseye ilişkin 84 dolar fiyat hedefiyle “AL” notunun tekrar altını çizdi.

Texas Instruments

Yarı iletken çip devi Texas Instruments (TXN) da dikkat çeken bir diğer hisse.

Susquehanna Analisti Christopher Rolland, ölçeği itibarıyla kazanılan sağlam rekabet üstünlüğü sayesinde TXN hissesinin harika bir uzun vade yatırımı olduğunu söylüyor.

Uzman Önerileri: Ekonomik Belirsizlikte Alınabilecek Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC