Borsa Yorumları

Ünlü Yatırımcının Tercihi: Moderna!

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ünlü Yatırımcının Tercihi: Moderna!

Short Hills Capital Partners baş yatırım direktörü ve yönetici ortağı Stephen Weiss Moderna (MRNA) hisseleri alırken, güçlü bir ilaç şirketi olduğunu düşünse de Merck (MRK) hisselerini sattı.

Weiss çarşamba günü yaptığı konuşmada, “Merck’in elde tutulacak iyi bir hisse olduğunu düşünüyorum. Bazı günler sattığım için pişmanlık duyuyorum çünkü hâlâ ucuz ve hâlâ son derece iyi yönetilen ve hatta bana göre en iyi yönetilen ilaç şirketi” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Weiss, “Ancak diğer yandan, geleceğe dönük olarak çok daha hazır bir projeye ve çok daha iyi bir bilançoya sahip Moderna aldım. Moderna bir yıldız!” dedi.

Moderna hisseleri, melanom aşısında deney aşamasına geldiğinin duyurulmasının ardından son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Bu ilaç Merck’in kanser ilacı Keytruda ile birlikte kullanıldığında cilt kanserinin nüksetmesi veya buna bağlı ölüm riskini 44% oranında azaltıyor. Bu oran, tedavide sadece Keytruda’nın kullanılmasına kıyasla belirlendi.

2022’de Merck hisseleri yaklaşık 45% yükselirken, Moderna (MRNA) hisseleri kabaca 18% değer kaybetti.

Weiss’in tercihini destekleyen Virtus Investment Partners kıdemli genel müdürü Joseph Terranova ise temel verileri inceledikten sonra sağlık sektörü hisselerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Terranova’ya göre tüm yatırımcılar bu sektörde pozisyon almalı.

Terranova, “Steve, Moderna’dan bahsetti. İzleyicilerin birçoğunun bunu duyduklarında fiyatlardaki değişim oranını düşündüklerini sanıyorum. Ancak kavranması gereken önemli nokta, bu hissenin aynı zamanda bilançosundan da anlaşılabilecek bir kaliteye sahip olduğu.” dedi. “Hisse ucuz. Bilançosunda nakit görünüyor. Bu da sadece fiyat değişim oranıyla açıklanamayacak bir şey.”

Weiss ayrıca, “başka bir ilaç ve biyoteknoloji şirketinin”, Moderna kadar çok sayıda geleceğe dönük projesinin bulunmadığını söyledi. “İşte buna yüksek kalite denir!” ifadelerini kullandı.

Ünlü Yatırımcının Tercihi: Moderna!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC