Borsa Yorumları

Ünlü Analistten İki Bölgesel Banka Tavsiyesi!

March 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Ünlü Analistten İki Bölgesel Banka Tavsiyesi!

Wells Fargo’dan yapılan açıklamada, yaşanan son krizin baskıları hâlâ devam ediyor olsa da PNC Financial (PNC) ve U.S. Bancorp (USB)’un sektördeki akıllıca seçimler olabileceği belirtildi.

Yatırımcılar bir yandan First Republic (FRC)’in likiditeyi desteklemesine yardımcı olmaya yönelik planların bankayı ayakta tutmak için yeterli olup olmadığını almaya çalışırken diğer yandan son günlerde tüm dikkatlerini bölgesel banka hisselerine çevirmiş durumdalar. Yine de, diğer finans kuruluşlarının Silicon Valley Bank ve Signature Bank ile aynı kaderi paylaşabileceğine dair genel korkuların sürdüğü görülüyor. Bu hafta 6% yükselen SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE), geçen hafta yaşadığı 14%’lük kaybın bir kısmını telafi etmiş oldu.

Yakın vadede yükseliş potansiyeli görmesi nedeniyle PNC Financial (PNC) ve U.S. Bancorp (USB)’un sektördeki en iyi seçimler olduğunu belirten Wells Fargo analisti Mike Mayo, bu şirketleri Bank of America (BAC)’nın önünde görüyor.

Analist çarşamba günkü müşteri bilgilendirme yazısında, “Bizim görüşümüze göre, hem ‘banka kriz indirimi’ hem de bir bakıma ‘resesyon indirimi’ uygulamasının kaldırılması, büyük piyasa değerli bankalara yönelik katalizörler olarak görülüyor. Şu an itibarıyla BAC’nin önünde gösterdiğimiz PNC ve USB için yakın vadede daha fazla yükseliş potansiyeli öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

PNC’nin 12 aylık ortalama fiyat hedefini 198 dolar olarak belirleyen Mayo, hissenin güncel kapanış fiyatına göre yaklaşık 60% yükselme potansiyeli olduğuna işaret ediyor. Bununla birlikte, artan rekabetin veya beklentilerin üzerindeki kredi kayıplarının performansı olumsuz etkileyebileceğini kaydeden analist, hissenin iyi performans gösterebilmek için maliyet düşürme planlarını uygulamaya koymasının ve BBVA alımıyla ilgili iş büyütme fırsatlarını değerlendirmesinin zorunlu olduğu konusunda uyarılarda bulundu.

Mayo, USB hisseleri için de 12 aylık ortalama 60 dolarlık bir hedef fiyat belirleyerek güncel kapanış fiyatına göre 71%’lik bir yükseliş olabileceğini belirtti.

Ünlü Analistten İki Bölgesel Banka Tavsiyesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC