Borsa İstanbul

Ulusoy Un’un (ULUUN), Hatay’daki Fabrikası Faaliyete Başladı

December 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Ulusoy Un’un (ULUUN), Hatay’daki Fabrikası Faaliyete Başladı

Ulusoy Un (ULUUN), Hatay Antakya Bölgesindeki fabrikasının üretime başladığını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada “Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikamız 20.12.2023 (Bugün) tarihinde üretime başlamıştır” ifadelerine yer verildi.

💰 Nisan Ayında Satın Almıştı

Ulusoy Un, 113 Ada, 3 Parselde kayıtlı 275 ton/gün kırma kapasitesine sahip 5.095 metrekare arazi üzerinde un fabrikasını nisan ayında 14,3 milyon TL’ye satın almıştı. Fabrika alımına ek olarak yine aynı alan üzerindeki depolama alanını da 5 milyon TL bedelle satın almıştı.

Şirket, kapasite artışı ve teknoloji yenileme çalışmaları sonrası tesisi bugün üretime başlattı. Ulusoy Un ayrıca Söke Un’u 2022 yılında satın almıştı.

Ulusoy Un'un (ULUUN), Hatay'daki Fabrikası Faaliyete Başladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP Foreks