ABD Borsası Notları

ÜFE Verisi Moralleri Bozdu! Güne Hareketli Başlayan Hisseler

Şubat 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
ÜFE Verisi Moralleri Bozdu! Güne Hareketli Başlayan Hisseler

ABD hisse senedi endeksleri, beklenti üstü gerçekleşen TÜFE verisi sonrası bugün açıklanan ÜFE verisinin de beklenti üstünde kalmasıyla güne hafif satıcılı başlıyor.

Ocak ayına ilişkin yıllık ÜFE verisi 1%’den 0,9%’a gerilese de ekonomistlerin 0,6% beklentisinin oldukça üstünde kaldı. Fed’in yönlendirmesinde çekirdek tüketim harcamaları (PCE) verisi önem arz etse de enflasyonun beklenen soğumayı gerçekleştirememesi Mart toplantısında ve Mayıs toplantısında faiz indirim beklentilerini düşürdü.

Risk iştahı düşerken tahvil getirileri yükseldi. ABD 2 Yıllık Hazine getirisi 13 baz puan artarak 4,71%’e, 10 Yıllık Hazine getirisi ise 8 baz puan artarak 4,32%’ye yükseldi. 

Faizlerin bir süre daha yüksek kalacağına dair endişelerle Bank of America (BAC) gibi finansal sektör hisseleri negatif ayrıştı. Ancak, Nvidia gibi yapay zeka sektörünün öne çıkan şirketleri, Wall Street analistlerinden gelen olumlu yorumlarla yükseliş ivmesini koruyor. Analist yorumlarına ek olarak Nvidia’nın hisse senedi portföyünde yer alan şirketler de güne hızlı bir başlangıç gerçekleştiriyor. Nvidia’nın portföyünde yer alan şirketler için “Nvidia’nın Portföy Güncellemesiyle Yapay Zekâ Hisseleri Ralli Yaptı” başlıklı içeriğe göz atabilirsin.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔋 HTOO – Fusion Fuel Green

🎵 SOUN – SoundHound AI

🚗 TSLA – Tesla

🌕 LUNR – Intuitive Machines  

💰 COIN – Coinbase 

🎮 NVDA – Nvidia 

💸 SOFI – SoFi Technologies  

🖥️ CAN – Canaan

💻 MSFT – Microsoft

🏥 GEHC – GE HealthCare Technologies

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq