Borsa Yorumları

Ucuza Alınabilecek 2 Uzay Hissesi

November 8, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Ucuza Alınabilecek 2 Uzay Hissesi

Bank of America, uzay teknolojileri şirketleri Rocket Lab (RKLB) ve Terran Orbital (LLAP)’ın yatırımcılar için fırsat olduğunu açıklayarak, sektörde sadece bu alanda hizmet sunan bu iki şirketin hisselerini ilk tercih olarak belirledi. 

Uzay hisseleri bu yıl büyük darbe alırken, Bank of America’dan Ron Epstein “faiz oranları yükseldikçe sermayenin küçüldüğünü ve uzay teknolojileri hisselerinin genele kıyasla daha büyük ölçüde tükendiğini gördük” dedi. 

Epstein pazartesi günü yatırımcılara gönderdiği bilgilendirme yazısında ise şu ifadeleri kullandı: “Hızla büyüyen nihai uzay teknolojileri pazarında, yatırım yapmak için arayışta olan yatırımcılara cazip gelecek fırsatların halen mevcut olduğunu düşünüyoruz. Uzay ve savunma alanlarındaki devlet yatırımlarının artarak devam ettiğini görüyoruz ve bu güçlü büyüme profilinin devam ederek uzay endüstrisinin gelişmesine öncülük edeceğine inanıyoruz.” 

Şirket, Rocket Lab’in yalnızca uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketler arasında “en iyi genel portföye” sahip şirket olduğunu ve “kazanca göre büyüme” stratejisiyle başarılı bir şekilde yönetildiğini düşünüyor. Bank of America, Rocket Lab hisseleri için 12 dolar fiyat hedefi belirledi ve bu rakam cari hisse fiyatının 132% artmasının öngörüldüğü anlamına geliyor. Rocket Lab hisseleri yılbaşından bugüne kadar 58% değer kaybetti. 

Bank of America, Terran Orbital’ın ise “güçlü iş rezervini” ve şirketteki mevcut payını 100 milyon dolarlık ilave bir yatırımla büyüten savunma sanayii devi Lockheed Martin ile olan sıkı ortaklığını olumlu buluyor. Şirket, Terran Orbital hisseleri için 9 dolar fiyat hedefi belirledi. Bu hedef, yılbaşından bugüne 73% kayıpla geldiği fiyat seviyesinden 240%’lık bir artışın öngörüldüğü anlamına geliyor.

Ayrıca Northrop Grumman (NOC) da ilk tercihlerden biri olarak gösterildi ve savunma sanayii firmasının uzay biriminin “sınıfının en iyisi” olduğuna vurgu yapıldı. Bank of America 2019 yılından bu yana, Northrop Grumman’ın uzay biriminin “şirketin en hızlı büyüyen girişimi olduğunu ve hemen hemen her çeyrek dönemde çift haneli kâr büyümesi kaydettiğini” belirtiyor. Bank of America, Northrop Grumman hisseleri için fiyat hedefini 700 dolar olarak belirledi; başka bir ifadeyle cari fiyatın 34% artacağını öngörüyor.

Ucuza Alınabilecek 2 Uzay Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC