Borsa Yorumları

UBS’in Yeni Favori Hisseleri

Temmuz 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS’in Yeni Favori Hisseleri

UBS, piyasa koşulları, ekonomik trendler ve hükümet politikaları gibi faktörleri ele alarak mevcut ortamda “öne çıkan yatırım fikirlerinden” oluşan bir hisse listesi yayınladı. 

Bankanın 17 Temmuz’da yayınladığı bir notta, “Hisse varlık sınıfına odaklanıyor ve belirli faktörlere dayanarak en iyi hisseleri belirliyoruz.” denildi ve “çeşitli/sürdürülebilir” getiri arayan yatırımcılara “kaliteli temettü ödeyen hisselere” yönelmeleri tavsiye edildi. 

Analistler, UBS’in favori hisselerinden biri olan Xcel Energy’nin (XEL) “gelecek 12 ay içinde S&P Utilities endeksini geride bırakacak bir performans sergilemek için iyi konumlandığını” düşünüyor. 

Starbucks (SBUX) da bankanın “Kuzey Amerika’daki güçlü satış toparlanmasını” beğendiği bir diğer favori hisse. UBS ayrıca, Çin’in pandemi sonrası açılmaya başlamasıyla ülkede yeni fırsatlar görüyor. 

UBS, perakendeci TJX Companies’in (TJX) enflasyonist baskılarla mücadele eden tüketicilerden yararlanabilecek bir hisse olarak öne çıktığını düşünüyor. 

Öte yandan yeşil yatırım ve altyapı trendlerine dikkat çeken İsviçreli banka, “Yeşil yatırım, karbonsuzlaşma taahhütleri, tüketici güveni ve regülasyonlar, sürdürülebilir yatırım savlarını güçlendirecektir.” diyor.

Bu tema kapsamında Air Products’ı (APD) beğenen UBS, şirketin “iddialı bir proje listesiyle ‘mavi’ ve ‘yeşil’ hidrojen ve sürdürülebilir havacılık yakıtına yöneldiği için” iyi bir tercih olduğunu belirtti. Banka ayrıca “güçlü yönetim ekibi” sebebiyle NextEra Energy’yi (NEE) de beğeniyor.  

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC