Al Sinyali Veren Hisseler

UBS’in “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

May 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
UBS’in “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

Olası resesyon ve ABD’li yasa yapıcıların borç tavanı anlaşmasına yönelik belirsizlikle baş etmeye çalışan yatırımcıların imdadına UBS yetişiyor. Banka, 2023’ün geri kalanında da çekici fırsatlar sunan ve “GÜÇLÜ AL” dediği bazı hisseler paylaştı. 

UBS’in Kuzey Amerika analistleri, Wall Street beklentilerinden farklı olarak aşağıdaki hisselerin gelecek aylarda güçlü bir performans sergilemesini bekliyor:

  • Meta Platforms (META)
  • Eli Lilly (LLY)
  • Sempra (SRE)
  • T-Mobile (TMUS)
  • Procter&Gamble (PG)

📱 Analist Joseph Parkhill, UBS’in favori hisselerinden biri olan Meta’nın 2024’te gelirlerinin yıllık 13%, kâr genişlemesinin de 37% yükselebileceğini düşünüyor. Parkhill ayrıca şirketin reklam teknolojilerindeki iyileştirmelerle bu alanda da kazançlı çıkabileceğini belirtiyor. 

Parkhill, “Buna ek olarak Reels ve Meta’nın yapay zekâlı keşfet motoru gibi yeni formatların şirketin tüm platformlarında kullanıcı katılımını artırmasını bekliyoruz.” yorumunu yapıyor. 

2023’ü Meta için “verimlilik yılı” olarak tanımlayan CEO Mark Zuckerberg’ün maliyet azaltma hamleleriyle şirket hissesi ocak ayından bu yana 117% ralli yaptı. 

🎯 Eczacılık devi Eli Lilly de UBS’in bu belirsizlik döneminden kârlı çıkmasını beklediği bir diğer hisse. UBS’in şirket için belirlediği 498 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatı, Eli hisselerinin 17% artabileceği anlamına geliyor. 

Eli’nin Mounjaro isimli zayıflama ilacının şu an “hak ettiği değeri görmediğini” düşünen UBS analistleri, “Mounjaro, ana iş segmenti ve satış öngörüleriyle şirketin önümüzdeki 5 yılda en az 16% en çok 29% yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) göreceğini düşünüyoruz.” diyor. 

Şirket hisseleri yılbaşından bu yana 16,4%, son 12 ayda da 35% yükseldi. 

🚀 Enerji altyapısı şirketi Sempra da UBS’in “GÜÇLÜ AL” dediği hisseler arasında. Banka analistleri Sempra’nın kamu hizmetleri alanında faaliyet gösteren diğer şirketlere göre resesyondan en az etkilenebilecek şirket olduğunu düşünüyor. 

Banka, Avrupalı ülkelerin Rus doğalgazına alternatif arama süreci devam ettikçe Sempra’nın doğalgaz sıkışıklığından faydalı çıkabileceğini tahmin ediyor.

UBS ayrıca Sempra’nın temiz enerji dönüşümüne ilişkin projelerinin de büyümesine katkıda bulunabilecek önemli bir faktör olarak değerlendiriyor. Analistlerin 182 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatına göre şirket hisseleri 26% ralli yapabilir. 

UBS’in “GÜÇLÜ AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC