Borsa Yorumları

UBS’in Favori Küçük Sermayeli Hisseleri

March 6, 2024 • 3 dakika okuma süresi
UBS’in Favori Küçük Sermayeli Hisseleri

Piyasa değeri küçük hisseler, 2024 yılına sarsıntılı bir başlangıç yapmış olsa da UBS, potansiyel bir piyasa rallisinin sektörü destekleyebileceği için bazı isimlerin incelenmeye değer olduğunu düşünüyor.  

Küçük sermayeli şirketlerden Russell 2000 endeksi 2024’te şimdiye kadar 2% arttı. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, piyasa devlerini barındıran S&P 500 bu dönemde 6,6% değer kazandı. 

Ancak geçtiğimiz ay roller tersine döndü ve Russell 2000 6,7% yükselerek S&P 500’ün 2,7%’lik artışını gölgede bıraktı. Kamu hizmetleri ve gayrimenkul olmak üzere iki sektör dışında tüm sektörler 2024 yılında pozitif seyretti. 

UBS analisti Joseph Parkhill geçen hafta yazdığı bir notta, “Faiz oranlarının düşmesine ilişkin beklentilerin, küçük ve orta ölçekli hisseler için giderek daha destekleyici bir zemin oluşturduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yaptı. 

Bu faktörleri göz önünde bulunduran UBS analistleri, bankanın arkasında benzersiz bir yatırım tezi olduğuna inandığı küçük ve orta ölçekli isimlerin bir listesini derledi. Bu listede yer alan aşağıdaki hisselerin tümü UBS tarafından “AL” olarak değerlendiriliyor: 

  • Evolent Health (EVH)
  • Constellium (CSTM)
  • Fortune Brands (FBIN)
  • Alight (ALIT)
  • Duolingo (DUOL)
  • Aramark (ARMK)
  • Bio Rad Laboratories (BIO)
  • Western Alliance (WAL)
  • On Holding (ONON)

👟 Analist Jay Sole’ye göre ünlü tenisçi Roger Federer destekli ayakkabı üreticisi On Holding, büyüme ve kazanç kapsamında sektör lideri bir isim olma yolunda ilerliyor.

Sole, “Piyasa On’u esas olarak bir koşu ayakkabısı markası olarak görüyor ancak bizce markanın çok daha büyük bir pazara hitap etme potansiyelini tam olarak takdir etmiyor.” diyor.

Zürih merkezli On’un ABD’de işlem gören hisseleri 2023’te 22%’den fazla artarak son 12 aydaki yükselişini 45%’e taşıdı. LSEG tarafından ankete katılan analistlerin konsensüs hedef fiyatına göre, hissenin önünde 9%’luk bir artış alanı daha mevcut. 

🏦 Phoenix merkezli bölgesel banka Western Alliance Bancorporation, UBS’in iyimser olduğu bir diğer küçük sermayeli şirket. Hisseler bu yıl yaklaşık 10% düştü.

Analist Brody Preston’a göre, banka 2023’teki bölgesel banka krizini atlatabileceğini ve kârlı kalabileceğini gösterdi. Preston, Western Alliance’ın bunu 2024’te de tekrarlayabileceğine güveniyor. 

LSEG verilerine göre, hisseye yönelik konsensüs hedef fiyat, WAL için 28%’lik bir ralli ima ediyor.

🍳 Analist Joshua Chan, gıda hizmeti sağlayıcısı Aramark’ın ümit verici bir “yakın vadeli marj fırsatına” sahip olduğunu söyledi. Chan bu savına iyileşen fiyat-maliyet dinamiği ve tedarik zinciri koşullarını örnek gösterdi. 

Analist ayrıca, şirketin büyüme ve marj beklentilerinin yılın ilerleyen dönemlerinde genişleme potansiyeli olduğunu da sözlerine ekledi. 

UBS’in Aramark hisseleri için 35 dolarlık bir hedef fiyatı var ve bu seviye, hissenin pazartesi günkü kapanışa göre yaklaşık 13% değer kazanabileceği anlamına geliyor. 

Aramark hisseleri 2024 yılında yaklaşık 12% ve son 12 ayda 15%’in üzerinde değer kazandı.

UBS’in Favori Küçük Sermayeli Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC