Borsa Yorumları

UBS, Güçlü Bilanço Hisselerini Seçti!

February 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS, Güçlü Bilanço Hisselerini Seçti!

Wall Street’in bir başka bilanço dönemini daha kapatmak üzere olduğu bugünlerde, UBS’e göre, hangi şirketlerin diğerlerine nazaran daha güçlü bir bilanço açıkladığını görmenin zamanı geldi.

Dördüncü çeyrek bilançolarını inceleyen yatırımcılar, şirketlerin yüksek enflasyon ve artan faiz oranlarının hakim olduğu bu dönemde nasıl yol aldıklarını anlamaya çalışıyor. FactSet verilerine göre, S&P 500’de yer alan şirketlerin yaklaşık 86%’sı çeyrek bilançolarını açıklamış durumda. Bu şirketlerin yaklaşık 69’u bilançolarında güzel sürprizler yaptı.

Google’ın ana şirketi Alphabet (GOOGL) güçlü bir bilanço açıkladı. Yakın zamanda yapılan işten çıkarmalar ve maliyet düşürücü diğer önlemler yatırımcıların hisseye olan güvenini pekiştirdi. UBS analisti Lloyd Walmsley, artan rekabetin “yeniden yatırıma kapı açabileceği” uyarısında bulunsa da, disiplinli harcamanın “kâr marjı istikrarı sağlaması gerektiğini” belirtti.

Darden Restaurants (DRI) listedeki isimler arasında. UBS analisti John Hodulik’e göre, Olive Garden ve LongHorn Steakhouse restoranlarını bünyesinde barındıran bu şirket, daha önce yaşanan resesyonlarda “ortalamanın üzerinde bir direnç” göstermişti ve “makro baskıları iyi yönetmeyi sürdürmeli”.

Diğer yandan UBS analisti Kevin Caliendo’ya göre, Medicare Advantage pazarındaki lider konumu nedeniyle Humana (HUM) güçlü bir bilanço açıkladı. Analist, “Güçlü bilançosu sayesinde FCF’in 2023’te 5 milyar doları aşacağı tahmin edilirken; FCF bilanço deltası, ödenecek meblağların yükselmesinden ve yedek akçelerin artmasından destek alıyor.” ifadelerini kullandı.

Listedeki diğer hisseler Las Vegas Sands (LVS) ve Chipotle Mexican Grill (CMG).

UBS, Güçlü Bilanço Hisselerini Seçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC