Ekonomi ve Finans Haberleri

UBS: “4. Çeyrek Bilançolarında Yavaşlama Bekliyoruz!”

January 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
UBS: “4. Çeyrek Bilançolarında Yavaşlama Bekliyoruz!”

Gelen son tüketici fiyat verisi, enflasyonun ateşinin sürekli olarak düştüğünü gösterdiğinden, enflasyonun bu şekilde düşme eğiliminde olması FED’in daha az şahin bir politika izlemesine neden olabilir. 

UBS’den yapılan açıklamada, geçen yıl faiz oranlarında yaşanan keskin artışın yansımalarının kurumsal sonuçlar üzerinde hâlâ görülebileceği ileri sürüldü.

● UBS bu hafta müşterilerine gönderdiği bir yazıda, “ABD bilançolarının geçen yılki 425 baz puanlık artışın etkisini henüz tam olarak yansıtmadığını düşünüyoruz ve önümüzdeki 4. çeyrek kurumsal bilanço döneminin gerçeklerle yüzleştiren bir değerlendirme sağlamasını bekliyoruz. Dolayısıyla 4. çeyrekte kazanç artışının durmasını öngörüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

● 2023’te bir bilanço resesyonunun kapıda olduğunu vurgulayan UBS, 2022’ye göre 4% daha düşük bir hisse başına kazanç tahmini yaptı. “Hisse başına kazanç açısından tüm yılı kapsayan dip-zirve konsensüs tahminlerinin en az 6% daha yüksek göründüğüne inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

UBS: “4. Çeyrek Bilançolarında Yavaşlama Bekliyoruz!”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha