Borsa Yorumları

UBS 2024 İçin Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

January 22, 2024 • 3 dakika okuma süresi
UBS 2024 İçin Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

Yatırım bankası UBS, 2024 için en iyi fikirler olarak tanımladığı bir dizi hisse paylaştı. 

Analistler, aşağıda daha detaylı yer verdiğimiz üç hissenin oldukça cazip bir değerlemeye sahip olduğunu ve çalkantılı bir makro ortamda performanslarını koruyabileceğine inanıyor. 

💻 Dell (DELL) 

Dell’i 2024’ün en iyi hissesi olarak seçen analist David Vogt, şirket hissesinin göz ardı edilemeyecek kadar ucuz olduğunu belirtiyor. 

Son 12 ayda iki kat değer kazanan hissenin önünde hâlâ koşacak alan olduğunu belirten analist, “talepkar olmayan değerlemelere sahip ve kendine has fırsatlar sunan” şirketleri beğendiğini, Dell’in de bu kritere uyduğunu söylüyor. 

Vogt özellikle Dell’in cephaneliğinde geri alımlar ve nihai pazarların iyileştirilmesi de dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda hisseleri daha yüksek seviyelere çıkaracak çeşitli araçlar bulunduğunu söyledi.

Artan büyüme ve geri alımların hissenin “performansını artırması gerektiğini” düşünen Vogt, bilgi işlem harcama pazarındaki karmaşık görünüme rağmen Dell’in hâlâ en iyi riski/ödülü sunduğuna inanıyor. 

🛠️ Teck Resources (TECK)

Kısa bir süre önce Kanadalı metal ve madencilik şirketini izlemeye başlayan UBS analisti Curt Woodworth, “Teck konusunda orta vadeli bakır büyüme profilinin hem sermaye açısından verimli hem de görece düşük jeopolitik riske sahip olması sebebiyle oldukça güçlü olduğunu düşünüyoruz.” diyor. 

Şirketi 2024 için en iyi seçimlerden biri olarak adlandıran UBS, şirketin Quebrada Blanca Aşama 2 veya QB2 olarak bilinen Şili bakır madenciliği projesine dikkat çekiyor.

Projenin şirketin bakır üretimini önemli ölçüde artırmasına olanak tanıması gerektiğine inanan analist, ayrıca kömür işletmesinin satışının tamamlanmasıyla birlikte 2024 yılını Teck için serbest nakit akışında bir dönüm noktası olarak görüyor.

Woodworth, “Kömür işinin sona ermesini, yatırımcıların sağlıklı, uzun vadeli bir sermaye getirisi profilini destekleyen; sınıfının en iyisi bilançoyla saf bir ana metal büyüme hikayesine sahip olmasına olanak tanıyan TECK için büyük bir katalizör olarak görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🛒 Target (TGT) 

Analist Michael Lasser ve ekibi, büyük perakendeci Target için oldukça umutlu.

Target için satışların ve kârın bu yıl artacağını tahmin ediyoruz.” diyen Lasser, Target’ı muhtemelen zorlu olacak bir ortamda “ön plana çıkan” bir isim olarak nitelendirdi.

Lasser, “Satışların beklenenden daha hızlı toparlanması, marjların beklenenden daha yüksek olması veya hisse geri alımlarının beklenenden daha yüksek seyretmesini beğeniyoruz.” diyor. 

Buna ek olarak analist, “küçülmenin bir dönüm noktasına yaklaştığı” yönünde kanıtların ortaya çıktığını ve bunun Target dahil birçok perakendecinin hisseleri için olumlu bir etken olması gerektiğini söyledi:

Buradan bakıldığında hissenin hâlâ olumlu bir yukarı yönlü eğilime sahip olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

UBS 2024 İçin Hangi Hisselerde Artış Bekliyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC