Uber

Uber, 7 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı Yapacak

February 14, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Uber, 7 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı Yapacak

Uber Technologies (UBER), araç paylaşım sektöründeki güçlü toparlanma ve yemek dağıtım birimine yönelik güçlü talebin ardından 7 milyar dolar değerinde şirket hissesini geri alacağını açıkladı. 

Uber CFO’su Prashanth Mahendra-Rajah, “Bugün ilk hisse geri alım programımızın onaylanması, şirketin güçlü finansal ivmesine olan güvenin bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı. 

Önümüzdeki üç yıl içinde şirket, brüt rezervasyonlarda orta ile yüksek yüzdelerde büyüme ve düzeltilmiş çekirdek kârda 30% ile 40% aralığında bir büyüme bekliyor.

Araç paylaşım devi, 2019’da halka açıldığından bu yana ilk yıllık net kârını geçen yıl açıkladı. Uber’in bir önceki yıl 390 milyon dolar olan serbest nakit akışı 2023’te 3,4 milyar dolara ulaştı.

Uber, 7 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters