BIST Şirket Haberleri

Turkcell’den Yenilenebilir Enerji Yatırımları için 30 Milyon Avroluk Kredi

Turkcell’den Yenilenebilir Enerji Yatırımları için 30 Milyon Avroluk Kredi
Google News Icon Takip Et

Ülkemizin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Turkcell, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için uluslararası finansman yollarını kullanıyor.

2030 ve 2050 Hedefleri 🎯

Turkcell, 2030 yılına kadar elektrik tüketiminin 100%’ünü kendi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla karşılamayı hedefliyor. Bu önemli adımın yanı sıra, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefiyle de çevre dostu bir yaklaşım sergiliyor.

Bank of China’dan Yeşil Kredi 🍃💰

Turkcell, sürdürülebilir enerji yatırımlarının finansmanı için Bank of China ile 30 milyon avro değerinde bir ‘yeşil kredi’ anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, uluslararası standartlarda kabul görmüş Yeşil Kredi İlkeleri’ne uygun olarak gerçekleşti. Sağlanan kredi, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesislerinin kurulumu için gereken ek yatırımların finansmanında kullanılacak.

Kredi Vadesi ve Ödeme Planı 📅💳

İmzalanan bu yeşil kredi anlaşmasının geri ödeme planı da oldukça esnek. Kredinin vadesi 5 yıl olarak belirlendi. İlk yılı geri ödemesiz olmak üzere planlanan bu süreçte, Turkcell’in sürdürülebilirlik yatırımlarını rahatça gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks