Borsa Haberleri

Turkcell İştiraki Superonline’a 50 Milyon Avroluk Kredi

Şubat 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Turkcell İştiraki Superonline’a 50 Milyon Avroluk Kredi

Societe Generale, Turkcell (TCELL) iştiraki Superonline ile 50 milyon avroluk kredi anlaşması imzaladı.

Yapılan açıklamaya göre Turkcell’in garantörlüğünde alınan kredi 4 yıl vadeli olurken, kaynağın yatırımların finansmanında kullanılacağı açıklandı.

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kamil Kalyon alınan krediye ilişkin olarak “Türkiye’nin lider teknoloji şirketi olarak ülkemize ve şirketimize olan güven, dünyanın önde gelen finans kurumlarından biri olan Societe Generale ile yaptığımız kredi anlaşması ile bir kez daha kanıtlandı” dedi.

Kredinin Superonline’ın yapacağı yatırımlarının finansmanı için güçlü bir kaynak olacağının altını çizen Kalyon, önümüzdeki dönemlerde de uluslararası finansman piyasalarında adlarını duyuracaklarını belirtti.

Societe Generale Türkiye Müdürü Batu Çetin ise yapılan kredi anlaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Turkcell’in altyapısını Türkiye’nin her köşesine yayarak İpek Yolu’nu ‘Fiber Yolu’na dönüştürme vizyonu çerçevesinde, Türkiye’nin gelişmiş ağ ve teknoloji altyapısı kurma yolculuğunun bir parçası olmak çok heyecan verici.” diye konuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: AA