Borsa Haberleri

Türk Telekom’dan Sürdürülebilirlik için Yeni Hedefler

March 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Telekom’dan Sürdürülebilirlik için Yeni Hedefler

Türk Telekom (TTKOM), yönetim kuruluna bağlı sürdürülebilirlik komitesinin aldığı karar doğrultusunda 2030 itibariyle kapsam 1 ve kapsam 2 emisyonlarını 2020 baz yılına göre 45% azaltmayı hedefliyor.

Şirketten yapılan açıklamada Türkiye ve GSMA hedefleri ile uyumlu olacak şekilde 2050 yılında ise karbon sıfır hedeflendiği belirtildi. Yapılan açıklamada alınan kararın yönetim kurulu, çalışanlar ve diğer paydaşların desteği ile hayata geçirileceği ifade edilerek şöyle denildi:

Yakın zamanda küresel sürdürülebilirlik standartlarına uygun olarak “Bilim Temelli Hedefler Girişimi”ne (SBTi) dahil olup taahhüdümüzü yineleyeceğiz“.

Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan, alınan karar ilişkin yaptığı değerlendirmede “Verdiğimiz sözün, rakamlardaki azalışı ifade eden bir hedefin ötesinde, şirket olarak sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için duyduğumuz sorumluluğun göstergesi olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türk Telekom'dan Sürdürülebilirlik için Yeni Hedefler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks