Borsa Haberleri

Türk Telekom, Yapay Zeka ile 4 Milyondan Fazla Kullanıcıya Destek Sağladı

Mart 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Türk Telekom, Yapay Zeka ile 4 Milyondan Fazla Kullanıcıya Destek Sağladı

Türk Telekom’un (TTKOM) yapay zeka tabanlı akıllık asistanı TiTi 2023’te 4 milyondan fazla kullanıcıyla sohbet gerçekleştirdi.

TiTi, gelen taleplerin 93%’ünü 7/24 olarak başarılı bir şekilde karşıladı. Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, TiTi’nin müşteri deneyimini zengileştirmek ve etkileşimini artırmak adına 2022’de hizmete sunulduğunu belirterek şöyle dedi:

“TiTi ile Türk Telekom web sitesi üzerinden müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimizle ilgili taleplerine çözüm sağlıyoruz. Müşterilerimize 400’e yakın başlıkta hızlı bir şekilde destek veren TiTi, müşteri memnuniyeti anketlerimizde 5 üzerinden 4.5 skor elde ederek müşteri memnuniyetimize de büyük katkı sağladı.”  
  
Türk Telekom müşterileri yapay zekâ tabanlı akıllı asistan TiTi’den, geçmiş ve güncel faturalar, bakiye kullanımı, arıza sorgulama, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun tarife ve paket satışı başta olmak üzere 400’e yakın konu hakkında yardım alabiliyor.  Bu sayede müşteriler ihtiyaçlarını TiTi üzerinden zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde karşılayabiliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks