BIST Şirket Haberleri

Türk Hava Yolları, 2024’te 5 Bin Yeni İstihdam Hedefliyor

Şubat 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Hava Yolları, 2024’te 5 Bin Yeni İstihdam Hedefliyor

Türk Hava Yolları (THYAO) İnsan Kaynaklarıdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay 2024’te 5 bin kişiyi işe almayı hedeflediklerini açıkladı.

Türk Hava Yolları’nın basın müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre şirket yayımladığı “Take-Off 101”, “Take-Off Jr.” ve “Take-Off Cadet” iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını duyurdu. Bu ilanlar doğrultusunda şirket 2033 hedefleri kapsamında çalışan istihdamını artırmayı hedefliyor.

10 Yıl Sonunda 150 Bin Çalışan Hedefi

Abdulkerim Çay, şirketin 2023 yılında 5 bin 134 çalışanı bünyesine kattığını belirterek, bu yılda 2023’e benzer şekilde yaklaşık 5 bin çalışan alımı yapmayı planladıklarını belirtti. Çay, iştirak şirketleriyle birlikte takribi 84 bin olan çalışan sayısının 10 yıl sonunda 150 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim