Borsa Haberleri

Tüpraş: 2024 Yılında 600 Bin Ton Su Tasarrufu Hedefliyoruz

Mart 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Tüpraş: 2024 Yılında 600 Bin Ton Su Tasarrufu Hedefliyoruz

Koç Holding’in (KCHOL), başlattığı Karbon Dönüşüm Programı kapsamında Tüpraş (TUPRS), 2050 Karbon Nötr stratejisi ile uyumlu olarak oluşturduğu “Su Yol Haritası” doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Tüpraş bu kapsamda 5 yılda 1,1 milyon kişinin su tüketimine eşdeğer su tasarrufu sağladı.

“2024 Yılında 600 Bin Ton Su Tasarrufu Hedefi Belirledik”

Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, “2024 yılında su verimliliğine yönelik yenilikçi ve dijital projelerle 600 bin ton su tasarrufu elde etmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Yelmenoğlu, 2030 yılı itibarıyla şirketin faaliyetlerinden kaynaklanan karbon salınımını, 2017 yılına göre 27% azaltmayı ve 2050’de karbon nötr olmayı taahhüt ettiklerini hatırlatarak şöyle dedi:

“2050 Karbon Nötr stratejimizle uyumlu Su Yol Haritamız kapsamında; doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı amacıyla su tasarrufu, su geri kazanımı, simbiyoz uygulamaları ve biyoçeşitliliğin korunmasına odaklanıyoruz. Şirketimiz, su yönetiminde Avrupa politikalarına yön veren, Avrupa su pazarının lider paydaş kuruluşu Water Europe’a üye ilk Türk sanayi kuruluşu konumunda yer alıyor. 2024 yılında 600 bin ton su tasarrufu hedefi belirledik.”

Yelmenoğlu, söz konusu hedefe ulaşmak için rafinerilerde çalıştaylar düzenlendiğini ve su geri kazanım sistemlerini güçlendirerek, suyun azami seviyede yeniden kullanımını artıran ve ham su tasarrufu yapan yenilikçi ve dijital su projelerini hayata geçirdiklerini kaydetti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti