Borsa Yorumları

Truist, Yarı İletken Hisselerinden Güçlü Rakamlar Bekliyor

Temmuz 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Truist, Yarı İletken Hisselerinden Güçlü Rakamlar Bekliyor

Piyasalarda ikinci çeyrek bilanço sezonu başlarken, Truist bu yıl yapay zekâ atılımlarıyla iyi bir performans gösteren yarı iletken şirketlerinin bilanço beklentilerini yükseltti.

Nvidia (NVDA), Broadcom (AVGO), Belden (BDC) ve Microchip’e (MCHP) “AL” notu veren Truist analisti William Stein, “Son pazara yönelik yorumlar, havacılık ve uzay/savunmada devam eden gücü ve standart veri merkezi stabilizasyonunu yansıtıyor.” diyor. 

Stein, bu yıl Nvidia ve Broadcom’un “anlamlı artışlar kaydeden” çip şirketleri olarak öne çıktığını belirtiyor. 

Dilersen şimdi de Stein’ın söz konusu yarı iletken şirketlerine yönelik bilanço tahminlerine bakalım.

Nvidia: Stein, şirketin 2023 yılı için sırasıyla 43,44 milyar dolar ve 7,90 dolar olan gelir ve hisse başına kâr beklentilerini 44,33 milyar dolar ve 8,05 dolar olarak güncelledi. 

Broadcom: Stein AVGO’nun 2023 için sırasıyla 36,24 milyar dolar ve 43,29 dolarlık gelir ve hisse başına kâr beklentilerini 36,41 milyar dolar ve 43,55 dolar olarak güncelledi.

Belden: Stein şirketin 2023 için sırasıyla 2.734 milyar dolar ve 7,11 dolar olan gelir ve hisse başına kâr tahminlerini 2.748 milyar dolar ve 7,14 dolar olarak güncelledi. 

Microchip: Stein MCHP’nin 2023 için 8,661 milyar dolar ve 6,16 dolar olan gelir ve hisse başına kâr beklentilerini 8,88 milyar dolar ve 6,36 dolar olarak güncelledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti