Borsa Yorumları

Tripadvisor’a Çifte Not Artışı!

February 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tripadvisor’a Çifte Not Artışı!

Bank of America’dan yapılan açıklamada, seyahat alanındaki talebin toparlanması ve “deneyim rezervasyonu” uygulamasını kullanmayı tercih eden tüketici sayısının artması nedeniyle Tripadvisor (TRIP) hisselerinin bir ralli gerçekleştirmeye hazır olduğu belirtildi.

Analist Nat Schindler, seyahat rezervasyon şirketinin hissesini çifte not artışıyla “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesinden “AL” seviyesine yükseltti ve buna gerekçe olarak şirketin Viator olarak bilinen “deneyim rezervasyonu” platformunun güçlü bir büyüme kaydetmiş olmasını gösterdi.

Schindler buna dayanarak bankanın hisse için 12 aylık ortalamada fiyat hedefini 19 dolardan 38 dolara yükseltti. Bu yeni fiyat hedefi hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatına kıyasla 52%’den fazla bir ralli gerçekleştirebileceği anlamına geliyor. Analist ayrıca 2023 ve 2024 için gelir tahminlerini de yukarı çekti.

2022’de 34% değer kaybeden hisse yılın başından bu yana 34%’ten fazla yükselmiş durumda. Bank of America’nın açıklamasında, 2019 yılında Tripadvisor’un toplam gelirinde 18%’lik bir paya sahip olan “deneyim platformunun” üçüncü çeyrekte toplam gelire 38% oranında katkı yaptığı belirtildi. Sensor Tower verileri, günlük aktif kullanıcı ve uygulamayı indirme sayılarının artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Schindler, Viator’un “kısa vadeli kâr marjlarını kontrol altında tutmaya” destek olacağını tahmin ediyor. Analist aynı zamanda, Tripadvisor’ın çekirdek iş kolunun, “deneyim platformu”nun daha fazla büyümesini destekleyebileceği görüşünde.

Tripadvisor’a Çifte Not Artışı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC