Borsa Yorumları

Tom Lee’nin Kazandıran Hisseleri

May 25, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Tom Lee’nin Kazandıran Hisseleri

Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee’nin Granny Shots portföyü, son beş yıldır piyasanın üzerinde performans gösteriyor.

Granny Shots portföyü 2019’dan bu yana 133% değer kazanırken, aynı dönemde S&P 500’ün performansı ise 58% olmuş. Bu yıl ise ocak ayından bu yana 8,3% yükselen portföy, S&P 500’ün 7,4%’lük performansını geride bırakmaya devam ediyor.

🏀 Her güne yeni bir bilgi: Portföyün ismi, düşük riskle yüksek kazanç ima eden ve bir basket topunu el altında şutlama yönteminden geliyor. 

Lee kazanırken yatırımcıları da unutmadı ve Granny Shorts portföyündeki hisselere ilk kez yatırım yapmak isteyenler için Super Grannies isminde bir liste yayınladı. 

Lee’nin en iyilerin de en iyisi olarak değerlendirdiği hisseleri aşağıda bulabilirsin: 

  • ON Semiconductor (ON)
  • Monster Beverage (MNST)
  • Intuitive Surgical (ISRG)
  • Fortinet (FTNT)
  • Fiserv (FISV)

Bir Super Granny olarak seçilen ve yılbaşından bu yana 39% yükselen Fortinet, Fundstrat analisti Mark Newton’a göre önündeki bazı zorluklara rağmen daha da değerlenebilir. 

Şu an Fortinet haziran başından hafif yavaşlayabilir gibi görünüyor” diyen Newton, buna rağmen teknik bir zayıflığa yönelik gerçek bir kanıt olmadığı sürece hissede beklenen dipten satın almamak için herhangi bir sebep olmadığını söylüyor. 

Newton, bu yılın ikinci yarısında Fortinet hissesinin yeni bir ralliyle rekor tazeleyebileceğini düşünüyor. 

🥤 Bu yıl 14% yükselen Monster Beverage, Newton’a göre tüketici ürünleri şirketleri arasındaki “en iyi teknik isimlerden biri.” 

Newton, Monster’ın diğer Granny Shot hisseleriyle karşılaştırıldığında hissenin iyi bir dipten satın alma fırsatı sunduğunu belirtiyor ve “Ortalama 50 dolara geri dönmesi, MNST’yi teknik perspektiften daha cazip bir hisse yapar.” diyor. 

💎 Öte yandan yarı iletkenler arasında Newton’a göre On Semiconductor “müthiş bir teknik yapı sunmaya devam ediyor.” 

Newton, “ON orta vadede gerileme göstermediği sürece/gösterene kadar, yarı iletken sektöründeki en iyi isimlerden biri ve bu kez Nvidia’dan (NVDA) daha iyi bir teknik risk/ödül fırsatı sunuyor gibi görünüyor.” yorumunu yapıyor. 

Tom Lee’nin Kazandıran Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC