Borsa Yorumları

Tom Lee Güçlü Performans Gösteren Hisseler Listesini Güncelledi

October 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tom Lee Güçlü Performans Gösteren Hisseler Listesini Güncelledi

Fundstrat Global Advisors kurucusu Tom Lee, 10 Ocak 2019’daki başlangıcından bu yana sürekli olarak piyasadan daha iyi performans gösteren ve 36 hisseden oluşan listesine yeni isimler ekledi. 

O tarihten bu yana S&P 500 68,4% yükseldi. Öte yandan, Fundstrat’ın web sitesine göre Lee’nin Granny Shots portföyü aynı dönemde 157,3% değer kazandı. 

Granny Shots portföyünün yalnızca bu yılki 19,33%’lük yükselişi, S&P 500’ün 13,9%’luk kazancını da geride bıraktı.

🏀 Her güne yeni bir bilgi: Portföyün ismi, düşük riskle yüksek kazanç ima eden ve bir basket topunu el altında şutlama yönteminden geliyor. 

Listedeki değişiklikler, artan tahvil getirileri ve tırmanan jeopolitik gerilimlerin son haftalarda yatırımcıları sarstığı bir dönemde gerçekleşti. Gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirisi dün 5%’lik kilit seviyeyi aştı. Bu görünüme rağmen Lee, borsanın yıl sonuna doğru yükselişe geçebileceğini düşünüyor. 

Dilersen Lee’nin Granny Shots Portföyüne eklenen en yeni isimlerden birkaçına birlikte bakalım:

  • Caterpillar (CAT)
  • Oracle (ORCL)
  • Hess (HESS)
  • Everest Group (EG)

🎯 Everest Group, Lee tarafından “Super Granny” olarak listede yerini aldı. Fundstrat’tan Mark Newton, ocak ayından bu yana yaklaşık 23% yükselmesine rağmen, hissenin önünde hâlâ yukarı yönlü bir potansiyel görüyor.

🎯 Listedeki bir diğer isim ise 2023 yılında 16%’lık bir ralli yapan enerji firması Hess oldu. Ekim ayının başlarında, hisse Morgan Stanley tarafından satın alınabilecek en iyi temettü oyuncusu olarak seçildi.

🎯 Bilgisayar yazılımı devi Oracle da listede yer aldı. Yakın zamanda yaşanan geri çekilmeye rağmen, hisse yılbaşından bu yana 32%’lik etkileyici bir artış gösterdi. Bu ayın başlarında Evercore ISI, şirketin tutarlı gelir büyümesine karşı düşük değerlemesi göz önüne alındığında ORCL’ın notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

Tom Lee Güçlü Performans Gösteren Hisseler Listesini Güncelledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC