Borsa Yorumları

Tom Lee: FAANG Bu Yıl 50% Ralli Yapabilir

May 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tom Lee: FAANG Bu Yıl 50% Ralli Yapabilir

Piyasa değeri yüksek teknoloji hisseleri, 2023’te ciddi bir artış ivmesi yakaladı ve Fundstrat ortak kurucusu Tom Lee’ye göre FAANG hisseleri daha da büyüyebilir. 

FAANG nedir? Facebook, yeni ismiyle Meta Platforms (META), Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) ve Google’ın (GOOG) ana şirketi Alphabet (GOOGL) baş harflerinden oluşan, piyasa hacmi bakımından en büyük teknoloji şirketleri kısaca FAANG olarak anılıyor. 

FAANG’ın bu yıl 50%’ye kadar değer kazanabileceğini düşünüyoruz” diyen Lee, bu şirketlerde 2022’nin ikinci yarısından bu yana toparlanma görüldüğünü belirtiyor. Lee, FAANG dışındaki şirketlerin de dahil olduğu teknoloji hisseleri için de büyüme alanı olduğunu düşünüyor. 

Lee, “Yapay zekâ ve otomasyon fark etmeksizin, Nvidia’yı (NVDA) da dahil ederek FAANG gibi hisselerin enflasyonla mücadelede nasıl bir araç olduğunu görüyoruz. Bu yüzden bunlar oldukça önemli şirketler.” yorumunu yapıyor. 

Teknoloji şirketlerinin kârlarını artırma becerilerinin bu noktadan itibaren daha da iyileşeceğini öngören Lee, “Ortada yeni bir rekabet yok, kârlılık büyüyecek.” diyor. 

Tom Lee: FAANG Bu Yıl 50% Ralli Yapabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC