BIST Şirket Haberleri

TEZOL: 2024’te İhracatımız Artacak

January 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
TEZOL: 2024’te İhracatımız Artacak

Europap Tezol Kağıt (TEZOL), Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Tezol, sektöre ve şirkete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’deki teşvik sistemine değinen Tezol “Türkiye’nin kağıt üretme ihtiyacı yok. Temizlik ve oluklu mukavvalarda yeterli üretim ve ihracat var. Yüksek teknolojiye 100% teşvik verilmeli. ” dedi.

“Kriz Ya Da Daralma Beklemiyorum”

Tezol, sektörde herhangi bir kriz ya da daralma beklemediğini ifade ederek şöyle şöyle devam etti:

“Sektörümüz için bir kriz ya da daralma beklemiyorum. İhracata yönelik aktivitelerimizi canlı tutuyoruz. Temizlik kağıdında talep düşmüyor. Kar marjları krize göre düşebilir. Geçen seneki gibi bir 2024 bekliyoruz. Aralık ayında yeni fabrikamız devreye girdi. Asgari ücretteki artış tonajımızı artırdığımız için bize az etki edecek. “

“2024’te İhracatımız Artacak”

Tezol “2024’te ihracatımız artacak, 36 ülkeye ürün gönderiyoruz. Bu ürünlerin miktarını artırıyoruz. Bağlantıları yaptık, önümüzdeki 3 ay boyunca fabrikalarımız dolu. ” ifadelerini kullandı.

Maliyetlere ilişkin olarak da konuşan Tezol, “Dövizde bir artış olmazsa, selüloz fiyatları aşağı gelebilir ” dedi.

TEZOL: 2024'te İhracatımız Artacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT