Tesla

Tesla için Boğa Senaryosu Ne Diyor?

Tesla için Boğa Senaryosu Ne Diyor?
Google News Icon Takip Et

Canaccord Genuity Capital Markets analisti George Gianarikas, Tesla (TSLA)’yı ABD’deki çok büyük teknoloji şirketlerinden bazılarıyla karşılaştırdı. 

Analist, “Tesla kazancını muhtemelen 2-3 kat daha hızlı artırıyor ve fiyatı daha ucuz. Bence bu hisseye sadece Fiyat/Kazanç (F/K) açısından bakıyorsunuz.Büyük piyasa değerli teknoloji şirketlerinin göreceli büyümesine baktığınızda bunun ‘AL’ diye bağırdığını görürsünüz.” ifadelerini kullandı.

Gianarikas ayrıca, Tesla (TSLA)’nın planladığı giriş noktası aracının “maliyetlerde ezber bozan” bir gelişme gibi göründüğünü belirtti. 

Tesla’nın maliyet liderliği, yalnızca elektrikli araçların daha geniş kitlelerce benimsenmesini sağlamakla ve şirketin sektördeki en yüksek kâr marjlarını sürdürmesine katkıda bulunmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaya da yardımcı olacak.” dedi. 

Diğer yandan, hisse için vermiş olduğu “AL” notunu yatırımcı günü sonrasında yineleyen Goldman Sachs’tan Mark Delaney, “Uzun lafın kısası, Tesla ekibinin tepeden tırnağa yetenekli olduğu ve dikey olarak entegre edilmiş modelin hem maliyet hem de performans kriterlerini optimize etmeye olanak sağladığı göz önüne alındığında; bu etkinliğin, geliştirdiği yeni nesil platform sayesinde Tesla’nın maliyetleri yaklaşık 50% düşürme kabiliyetine yatırımcı güvenini artırması gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC