Borsa Yorumları

Tesla Alım Fırsatı Veriyor!

January 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tesla Alım Fırsatı Veriyor!

Neuberger Berman analisti Daniel Flax, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Tesla (TSLA)’nın 2022’de yaşadığı yıl bazındaki büyük kaybın ardından 2023’e de geride başladığını, ancak yatırımcıların henüz bu hissenin üstüne bir çizgi çekmek istemeyebileceğini söyledi.

Flax, elektrikli araç üreticisinin cari seviyesinin büyük bir alım fırsatı olabileceğini vurguladı. Ayrıca alanında lider olarak nitelendirdiği şirketin, sunduğu hizmetlere yenilerini ekleme kabiliyetine dikkat çekti.

Tesla, cuma günü Model 3 ve Model Y araçlarının Çin satış fiyatlarını düşürmesinin ardından Ağustos 2020’den bu yana en düşük seviyesine gerilemişti. 2022’deki yaklaşık 65%’lik düşüşünün üstüne geçen haftayı da 8%’lik bir kayıpla tamamladı.

Flax, net bir hedef vermekten kaçınarak, “Ben bu seviyelerden alırdım” dedi.

Analist sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer otomobil artışı önümüzdeki birkaç yıl boyunca böyle sürer ve serbest nakit akışındaki yükseliş bu şekilde devam ederse, hissenin önemli ölçüde yükseleceğini öngörüyorum. Elbette bu yükseliş inişli çıkışlı olacak; ancak şayet iyi icraatlar yaparlarsa, yakın gelecekte kesin gözüyle baktığımız döngüsel dinamiklerin bir kısmının üstesinden geleceklerini düşünüyorum.

400 milyar doları aşan varlık yönetimi hacmine sahip bir kurumun mensubu olan Flax, Tesla hakkında uzun vadede iyimser görüşe sahip olan tek isim değil. Son dönemdeki talep baskılarına ve hisse fiyatındaki çöküşe rağmen birçok Wall Street analisti Tesla’nın 2023 için bir alım fırsatı verdiğini düşünüyor. Bu analistler hisse için “AL” veya “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notlarını geçen hafta itibarıyla yinelemiş durumda.

Tesla Alım Fırsatı Veriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC