Borsa Haberleri

Tesla ABD’de Bir Kez Daha Fiyat İndirimine Gitti

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Tesla ABD’de Bir Kez Daha Fiyat İndirimine Gitti

Tesla (TSLA), elektrikli araçlarına yönelik talebi artırmak amacıyla ABD’de Model 3 sedan ve Model Y SUV fiyatlarını yaklaşık 2,7% ile 4,2% düşürdü. Elektrikli araç devinin bu hamlesi, üçüncü çeyrek teslimatlarının tahminlerin altında açıklanmasının ardından geldi.

Şirketin internet sitesine göre Model Y Long Range 48.490 dolar ve Model Y Performance 52.490 dolarda, yani 2.000 dolar daha ucuza satışa sunuluyor. 

Hafta başında üçüncü çeyrek teslimatlarında beklentileri karşılayamayan Tesla, geçtiğimiz aylarda Çin’de bazı gelişmiş özelliklere sahip güncellenmiş bir Model Y versiyonunu piyasaya sürdü.

Gelişmelerin ardından şirket hissesi piyasa öncesi işlemlerde 1,5% düştü.

Tesla ABD’de Bir Kez Daha Fiyat İndirimine Gitti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha