Borsa Haberleri

Temettü Getirisi Yüksek 10 Hisse

June 21, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Temettü Getirisi Yüksek 10 Hisse

Kilit noktalar:

 • Amerika’nın önde gelen finans sitelerinden Insider Monkey, bireysel yatırımcılar için temettü getirisi yüksek 10 hisse belirledi.
 • Bu 10 hissenin tamamının yıllık temettü verimi 8%’in üzerinde yer alıyor. Bu da bu hisselere yatırım yapan herhangi bir yatırımcının durgun dönemlerinde bile yüksek nakit akışı sağlamasına katkı sunuyor. 
 • Siteye göre, dünya genelinde piyasalar düşüşe geçmişken ve her bir enflasyon verisi faiz baskısı yaratırken pek çok bireysel ve kurumsal yatırımcı için bu hisseler portföy riskini en aza indirmenin anahtarı hâline geldi. 
 • Peki, Insider Monkey bu hisselere nasıl karar verdi? Site, 2022’nin ilk çeyreğinde ünlü yatırım fonlarınca tercih edilmiş temettü getirisi 8%’in üzerindeki popüler hisselere odaklandı. 
 • Sitenin seçtiği temettü hisseleri ise sırasıyla şu şekilde: Omega Healthcare (OHI), Prospect Capital (PSEC), Dynex Capital (DX), Camping World (CWH), Blackrock  Capital Investment (BKCC), Broadmark Realty Capital (BRMK), Ellington Financial (EFC), AGNC Investment (AGNC), Two Harbors Investment (TWO) ve Annaly Capital Management (NLY). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.) 

💰 Yatırımcısına Çuvalla Temettü Dağıtan 10 Hisse

İşte yatırımcısının her dönemde imdadına yetişen o 10 bonkör temettü hissesi!

 1. Omega Healthcare (OHI) – 9,7%: Sağlık sektöründe gelir döngüsü yönetimi, tıbbi kodlama ve analitik çözümleri sağlıyor.
 2. Prospect Capital (PSEC) – 10,6%: Kurumsal kredi, gayrimenkul sermayesi ve yapılandırılmış kredi konusunda alternatif varlık yönetimi sağlıyor. 
 3. Dynex Capital (DX) – 10,7%: Sermayesi yönetimi, uzman risk yönetimi ve sermaye tahsisine yönelik finansal hizmetler sağlıyor. 
 4. Camping World (CWH) – 10,9%: Eğlence aracı sahiplerine ve kampçılara özel ürünler ve aksesuarlar, uzman tavsiyesi ve profesyonel hizmetler sağlıyor. 
 5. Blackrock Capital Investment (BKCC) – 11,4%: Orta ölçekli şirketlere kıdemli ve ikinci derece teminatlı, teminatsız ve ikincil borç senetleri ve krediler ve hisse senedi menkul kıymetleri dahil esnek finansman çözümleri sağlıyor.
 6. Broadmark Realty Capital (BRMK) – 12,9%: Konut veya ticari mülklerin satın alınmasını, yenilenmesini, rehabilitasyonunu veya geliştirilmesini finanse etmek için gayrimenkul tarafından güvence altına alınan kısa vadeli krediler sağlıyor.
 7. Ellington Financial (EFC) – 13,5%: Finansal varlıkların satın alıp yönetilmesiyle ilgileniyor.
 8. AGNC Investment (AGNC) – 13,8% : ABD Hükümeti tarafından desteklenen bir kuruluş tarafından kaldıraçlı olarak garanti edilen konut ipoteğine dayalı menkul kıymetlere yatırım yapan, dahili olarak yönetilen bir gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak faaliyet gösteriyor.
 9. Two Harbors Investment (TWO) – 15,3%: ABD’deki acente dışı menkul kıymetler ve diğer finansal varlıkların yanı sıra konut ipoteğine dayalı menkul kıymetler ve ipotek tahsilat haklarına yatırım sağlıyor.
 10. Annaly Capital Management (NLY) – 15,4% : ABD’deki en büyük ipotekli gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasında yer alan şirket ipoteğe dayalı menkul kıymetlere ve ipotek hizmet haklarına yatırım yapıyor. 

Eğer bu tarz içerikleri “Yatırımcı okumaya doyamaz!” dersen aşağıdaki içeriklere de bir göz atabilirsin!

Temettü Getirisi Yüksek 10 Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı