Borsa Haberleri

Teknosa 2023’te 47,3 Milyar TL Ciroya Ulaştı

Teknosa 2023’te 47,3 Milyar TL Ciroya Ulaştı
Google News Icon Takip Et

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa (TKNSA), 2023 yılında enflasyon muhasebesi ile düzenlenmiş sonuçlarına göre 45% oranında artışla 47,3 milyar TL ciroya ulaştı. Enflasyon düzeltmesi öncesinde bu oran 122%’ydi.

Şirket ayrıca, brüt işlem hacminin enflasyon muhasebesi düzeltmesinden sonra yıllık olarak 68% büyüme ile 10 milyar TL’nin üzerine çıktığını açıkladı. Bu oran enflasyon düzeltmesinden önce 154% olmuştu.

Teknosa enflasyon düzeltmesinden sonra 43% artışla net kârını 748 milyon TL’ye çıkardı. Bu oran enflasyon düzeltmesinden önce 64% idi.

582 Milyon TL’lik Yatırıma İmza Attı

Teknosa CEO’su Sitare Sezgin, 2023 yılında 69% reel büyüme ile 582 milyon TL’lik rekor yatırıma imza attıklarını belirterek “Dijitalleşme, müşteri deneyimi ve sürdürülebilirlik odağıyla hayata geçirdiğimiz yenilikler sonucunda 2023 yılında da pazarın üzerinde büyümeyi başardık.” dedi.

“Ürün ve Hizmet Çeşitliliğini 31 Kat Artırdık”

Sezgin, 2022’den bu yana küresel örneklerin üzerinde bir hızla büyüme sağladıklarını ve pazaryeri yatırımları ile ürün ve hizmet çeşitliliğini 31 kat artırarak yaklaşık 154 bin adete belirtti. Sezgin şöyle devam etti:

“2023 yılında 10 yeni mağaza açarken, 7 mağazamızı da yeni dijital konseptimizle yeniledik. Ayrıca dönüşüm yolculuğumuzda kararlı adımlarla ilerlerken yapay zekâ uygulamalarını tüm iş süreçlerimize etkili bir biçimde entegre etmeye başladık. Verimliliği ve rekabet gücünü artıracak uygulamalarımızın sonuçlarını 2024 yılında görmeye başlayacağız”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi, KAP