Borsa Yorumları

Teknoloji Hisseleri Güçlü Bilançolar Açıklayabilir – Wedbush

April 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Teknoloji Hisseleri Güçlü Bilançolar Açıklayabilir – Wedbush

Bilanço sezonu başlarken, Wedbush’a göre bulut teknolojisi harcamalarının dengelenmesiyle Microsoft (MSFT), Amazon (AMZN) ve Alphabet’in (GOOG) güçlü bilançolar açıklaması bekleniyor.

Alphabet 25 Nisan’da, Amazon ve Microsoft da 27 Nisan’da bilançolarını açıklayacak. 

Hepimizin bildiği gibi, Microsoft Azure, Amazon Web Services ve Google Cloud Platform bulut teknolojisinde ciddi bir rekabet halinde. 

Wedbush analisti Dan Ives, bu teknoloji şirketlerinin bilançolarının Wall Street beklentilerini karşılamasını veya beklentileri aşmasını bekliyor:

“Piyasa değeri yüksek teknoloji ve bulut ile siber güvenlik gibi alt sektörler, Wall Street öngörülerinin aksine çok daha dayanıklı bir büyüme görüyor. Sektör genelinde bütçeler üzerinde baskılar devam etse de şirketler yılın geri kalanına da bütçeler ayırarak 2023 için yeni projeler ve uygulamalara çoktan yeşil ışık yaktı.”

Teknoloji Hisseleri Güçlü Bilançolar Açıklayabilir - Wedbush

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s