Borsa Yorumları

Teknoloji Hisseleri, 2024’te Nasdaq’ı 20.000’e Taşıyacak – Wedbush

January 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Teknoloji Hisseleri, 2024’te Nasdaq’ı 20.000’e Taşıyacak – Wedbush

Wedbush Securities, Apple (AAPL), Microsoft (MSFT) ve bir dizi diğer teknoloji hissesinin Nasdaq’ı bu yıl 20.000’e taşıyacağını düşünüyor. 

Analist Dan Ives bir notunda, “Fed’in güvercin yorumları/makro faktörler göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda iniş ve çıkışlar bekliyoruz. Yine de teknoloji hisselerinin 2024 yılında 25% yükseleceğine ve Nasdaq’ı 20 bin seviyesine taşıyacağına inanıyoruz. Wall Street hâlâ yapay zekâdan para kazanma döngüsünün sahadaki şirketler arasında ne kadar hızlı gerçekleştiğini önemli ölçüde hafife alıyor.” yorumunu yapıyor. 

🚀 Ives, Apple, Microsoft, Google (GOOGL), Palo Alto Networks (PANW), Palantir (PLTR), Zscaler (ZS), CyberArk (CYBR), Crowdstrike (CRWD) ve MongoDB’yi (MDB) bu kapsamda yatırım şirketinin 2024 için favori teknoloji hisseleri olarak adlandırdı.

Analist, Nvidia (NVDA), Microsoft, Google, Datadog (DDOG) ve Palantir gibi şirketlerin hem kurumsal hem de tüketici ortamlarında çoğalan kullanım senaryoları sunması nedeniyle yapay zekâdan para kazanmanın teknoloji sektörünü “olumlu yönde etkilemeye” başladığını gösterdiğini belirtiyor:

✍️ “Kullanım senaryoları, sizi gökkuşağının sonundaki altın küpüne götürür. Yakın zamanda anket yaptığımız tüm şirketlerin 50%’sinden fazlası üretici yapay zekâ için 20’den fazla kullanım senaryosu görüyor. Şirketlerin 80%’inden fazlası da veri analizi, pazarlama içeriği oluşturma, belge düzenleme/özetleme ve iş operasyonlarını iyileştirme, verimliliği artırma ve daha uygun maliyetli bir sermaye yapısı oluşturma hedefleri için üretici yapay zekâ kullanmanın giderek daha faydalı hale geldiğini düşünüyor.” 

Şirketin dördüncü çeyrek itibariyle yaptığı kontroller, üç büyük bulut hizmeti sağlayıcısı olan Microsoft, Google ve Amazon (AMZN) ile genel yazılım sektörü için “güçlü bir yılsonu bütçesi” gösteriyor. 

Ives, yeni bir teknoloji boğa (artış beklentisi) piyasasının başlamakla kalmadığını aynı zamanda teknoloji sektörünün geri kalanının 2023’te ciddi bir ralli yapan Muhteşem Yedili’ye katılacağını düşünüyor. Analist ayrıca, hem yazılım hem de yarı iletkenlerde birleşme ve satın almaların “gelgit dalgası” ile sonuçlanacağını sözlerine ekliyor. 

Teknoloji Hisseleri, 2024’te Nasdaq’ı 20.000’e Taşıyacak - Wedbush

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha