Borsa Yorumları

Teknoloji Balonundan Sağ Çıkabilecek 3 Ucuz Hisse

April 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Teknoloji Balonundan Sağ Çıkabilecek 3 Ucuz Hisse

Şu an S&P 500’ü, piyasa değeri yüksek (mega cap) 7 hisse ayakta tutuyor. Ancak analist Eric Lynch’e göre bu durum, biraz 1990’ların teknoloji balonunu hatırlatıyor. 

Teknoloji devleri: “S&P 500’ü şu an pahalı birkaç yüksek değerli hisse destekliyor” diyen Lynch, Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA), Meta Platforms (META), Tesla (TSLA), Amazon (AMZN) ve Alphabet’ten (GOOGL) oluşan bu yedi şirketin, S&P 500’ün ilk çeyrekteki toplam kazancının 95%’ini oluşturduğunu belirtiyor. 

Lynch, “Bize göre bu, teknoloji hisselerinin uluslararası, orta değerli hisselere göre dev bir performans sergilediği 1990’ların teknoloji balonunu hatırlatıyor. Balon patladığında, oldukça çekici değerlemeleri olan varlık sınıfları görülmüştü.” diyor. 

Mevcut durum bir balon mudur bilinmez ama Lynch, bu süreçte yatırımcısına kazandırabilecek üç ucuz hisse sunuyor: Baidu (BIDU), Sony (SONY) ve McKesson (MCK). 

Çinli arama motoru devi Baidu’nun “inanılmaz ucuz” bir hisse olduğunu söyleyen Lynch, Çin’in pandemi sonrası yeniden açılması ve yapay zekâ trendinden faydalanabileceğini düşünüyor. 

Lynch “Baidu’nun halihazırda güçlü arama becerileri, yapay zekâlı bulut platformu, Çin’de otonom otomobil standardı ve sonunda para kazanmaya başladığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri var. Ayrıca şirketin dijital arama motoru dışındaki gelirleri de artıyor.” yorumunu yapıyor. 

Teknoloji Balonundan Sağ Çıkabilecek 3 Ucuz Hisse

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC