Borsa Haberleri

Tekfen Holding’ten (TKFEN), Pay Geri Alım Kararı

January 31, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Tekfen Holding’ten (TKFEN), Pay Geri Alım Kararı

Tekfen Holding (TKFEN), Borsa İstanbul’daki hisse değerinin şirketin gerçek performansını yansıtmadığı sebebiyle pay alım programı başlatma kararı aldığını açıkladı.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre TKFEN, çıkarılmış sermayesinin 5%’sini temsil eden 18,6 milyon TL nominal değere sahip 18 bin 500 adet paya kadar geri alım yapacak.

Alınan karara göre geri alım için alınacak fon, şirketin mevcut kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 925 milyon lira olarak belirlendi.

Diğer yandan geri alım 1 yıl süre ile başlatılacak. Şirket söz konusu geri alım programı ile başta halka açık pay sahipleri olmak üzere tüm hissedarların menfaatlerinin korunması ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkı sağlamayı amaçlıyor.

Tekfen Holding'ten (TKFEN), Pay Geri Alım Kararı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP