BIST Şirket Haberleri

Tekfen Holding (TKFEN)’den 27 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı

Tekfen Holding (TKFEN)’den 27 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı
Google News Icon Takip Et

Tekfen Holding, bağlı ortaklıklarından Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. aracılığıyla sektördeki rekabet ve değişime ayak uydurmayı hedefliyor.

Şirket, Ceyhan tesislerinde yapılacak yatırımların ilk aşaması olarak tahıl ürünlerinin artan önemine bağlı olarak yaklaşık 12 milyon dolar tutarında, 60 bin ton kapasiteli bir “Tahıl Depo Yatırımı” yapmayı planlıyor. Bu yatırımla, bölgede ve Türkiye genelinde artan müşteri talebini karşılamayı amaçlıyor.

Bitkisel Yağ Tankı: 15 Milyon Dolarlık Yatırım 🛢️

Türkiye ve bölgede sıvı terminalcilikte güçlü bir konuma gelmeyi hedefleyen Tekfen, müşteri taleplerini karşılamak adına yüksek kapasiteli Yeni Tank Çifliği projesinin ilk etabında, yaklaşık 15 milyon dolar tutarında, 57,5 bin metrekare kapasiteli bir “Bitkisel Yağ Tank Yatırımı” yapmayı kararlaştırdı.

Stratejik Planın İlk Aşaması 📈

Bu iki yatırım, Tekfen Holding’in paylaştığı stratejik planın ilk aşamasını oluşturuyor. Şirket, global ve yerel rekabet karşısında sektördeki yerini korumak ve sektörde yaşanan köklü değişimlere uyum sağlamak amacıyla bu yatırımları hayata geçiriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP