Borsa Haberleri

Tekfen Holding, Libya’da Büyük Bir Tahsilat Yaptı

Tekfen Holding, Libya’da Büyük Bir Tahsilat Yaptı
Google News Icon Takip Et

Libyalı Man-Made River Authority (MMRA) ile Tekfen Holding(TKFEN)’in iştiraki olan Tekfen-TML Joint Venture (TTJV) arasında önemli bir anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma sonucunda MMRA, TTJV’ye toplam 35 milyon ABD Doları ödemeyi kabul etti. 🤝💰

Uluslararası Ticaret Odası Tarafından Alınan Karar

Bu anlaşmanın öncesinde, Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Tahkim Mahkemesi MMRA’nın TTJV’ye 45 milyon ABD Doları ödemesine karar vermişti. Bununla birlikte, bu kararın uygulanması için müzakereler devam ediyordu. 

Anlaşmanın Detayları ve Sonuçları

TTJV ve MMRA arasındaki yeni anlaşma, TTJV’nin projeye başlarken almış olduğu avans bakiyesi ve diğer kesintiler nedeniyle MMRA’nın TTJV’ye toplam 35 milyon ABD Doları ödemesi üzerine kuruldu. Bu ödeme, anlaşma gereği MMRA tarafından iki taksitte yapılacak. TTJV, 12,6 milyon dolarlık kısmının 9 milyon dolarını aldı. 

Ödeme Stratejisi ve Beklentiler

Anlaşmanın kalan 22,7 milyon dolarlık kısmının nasıl ödeneceği konusunda görüşmeler devam ediyor. Şirket bilançosuna yazılacak ek kâr etkisi göz önüne alındığında, bu haber olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir. 📌

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: KAP