Tatlıpınar Enerji Kaç Lot Verdi? Tatlıpınar Enerji (TATEN) Halka Arz Başvuru Sonuçları

Tatlıpınar Enerji Kaç Lot Verdi? Tatlıpınar Enerji (TATEN) Halka Arz Başvuru Sonuçları
Google News Icon Takip Et

Rüzgar ve Güneş Enerji Santralleri ile enerji sektöründe faaliyet gösteren ve yenilenebilir enerji alanında önemli yatırımları bulunan Tatlıpınar Enerji, halka arz başvuru sonuçları açıklandı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Tatlıpınar Enerji, TATENhisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 22,50 TL’den halka arz olacak Tatlıpınar Enerji kaç lot verdi? Detayları içeriğin devamında bulabilirsin.

Tatlıpınar Enerji Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı

Tatlıpınar Enerji halka arzının büyüklüğü 1,5 milyar TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 70,20 milyon adet lot (hisse adedi) dağıttı. Aynı zamanda şirket hisselerini 25,03% oranında halka arz etmiş oldu.

Tatlıpınar Enerji Kaç Lot Verdi?

2.233.047’si yurt içi bireysel yatırımcı olmak üzere toplamda 2.233.460 kişi ve kurumun talebi karşılandı.

Hesap başı en fazla 22-23 lot (495-517 TL) pay dağıtımı gerçekleşti.

Yurt İçi Bireysel Yatırımcıdan planlanan tahsisatın 3.3 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcıdan da 9.5 katı oranında talep geldi.

Tatlıpınar Enerji Kaç Lot Verdi? Tatlıpınar Enerji (TATEN) Halka Arz Başvuru Sonuçları

Tatlıpınar Enerji Ne Zaman İşlem Görecek?

Tatlıpınar Enerji’nin 14 Ağustos pazartesi günü başvuru sonucunun açıklanması ile birlikte 16-17-18 Ağustos’ta Borsa İstanbul’da TATEN koduyla işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

“Halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu KamuyuAydınlatmaPlatformu (www.kap.org.tr), https://www.tatlipinarenerji.com.tr/ web sitelerinde ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Taslak İzahname