BIST Şirket Haberleri

Tarkim (TARKM) 537 Milyon TL Halka Arz Büyüklüğüne Ulaştı

Eylül 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Tarkim (TARKM) 537 Milyon TL Halka Arz Büyüklüğüne Ulaştı

Borsa İstanbul’da gong Tarkim için çaldı, yaklaşık 537 milyon TL halka arz büyüklüğüne ulaşıldı.

Tarkim: Tarım Sektörünün Yükselen Yıldızı 🌟

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Tarkim’in stratejik öneme sahip tarım sektöründe faaliyet gösterdiğini ve halka arzdan elde edilen gelirle kapasite, ürün yelpazesi ve ihracat hacminin artırılmasının hedeflendiğini belirtti. Tarkim’in güçlü AR-GE kapasitesi ve modern tesisleri ile dikkat çektiği de anlaşılıyor.

Tarkim Hakkında Temel Bilgiler 📋

Tarım Kredi Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Mustafa Hamurcu, Tarkim’in 2009 yılında kurulduğunu ve 91 çalışana sahip olduğunu açıkladı. Şirketin 1 milyar 100 milyon TL aktif büyüklüğü ve 20 bin metrekare arazi üzerinde faaliyet gösterdiğini ifade etti. Yıllık 12 bin ton üretim kapasitesine sahip şirketin 60%’ı Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne, 40%’ı ise Gübretaş A.Ş.’ye aittir. Halka arz sonrasında şirketin halka açık kısmının 23,81% olacağı belirtildi.

Tarkim (TARKM) 537 Milyon TL Halka Arz Büyüklüğüne Ulaştı

Halka Arzda Dev Rakamlar 📈

Şirketin halka arz büyüklüğü 537,5 milyon TL’ye ulaştı. 5-6 Eylül tarihlerinde gerçekleşen talep toplama işlemine toplamda 2 milyon 675 bin 408 yatırımcı katılmış. Hamurcu, şirketin Borsa İstanbul’da sürekli müzayede görmeye başladığını ve bu başarının Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesini çok daha büyüttüğünü söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Borsa İstanbul