Ekonomi ve Finans Haberleri

Suudi Arabistan, TCMB İle 5 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı!

March 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Suudi Arabistan, TCMB İle 5 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Suudi Arabistan, aralık ayında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na (TCMB) 5 milyar dolar tutarında mevduat girişi yapmaya yönelik müzakerelerin son aşamasında olduğunu aktarmıştı.

Türkiye ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu arasında beklenen anlaşma sağlandı.

Konuya ilişkin açıklamada, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na 5 milyar dolarlık mevduat yatırılması konusunda anlaşma imzalandı.” denildi.

Anlaşmanın, “Yalnızca Suudi Arabistan Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti ve halkları arasındaki yakın iş birliği ve tarihi bağların kanıtı değil, aynı zamanda Suudi Arabistan Krallığı’nın Türkiye’nin güçlenme çabalarını destekleme taahhüdünün bir göstergesi olduğu belirtildi.

Suudi Arabistan, TCMB İle 5 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı