Borsa Yorumları

Stratejistlerin Favori Hisse Seçimleri

March 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Stratejistlerin Favori Hisse Seçimleri

Laffer Tengler Investments CEO’su ve Yatırım Direktörü Nancy Tengler, “temettülerini artıran ve güvenilir kazanç artışı sağlayan kaliteli şirketlerin bulunabileceği pek çok yerin hâlâ var olduğuna” inanıyor.

Tengler yönetimindeki hisse senedi stratejileri arasında tek başına en büyük varlık olarak Broadcom (AVGO)’u işaret etti. Çip üreticisini, bulut bilişim ve yapay zeka alanındaki büyümeden faydalanan şirketlerden biri olarak nitelendiren Tengler, “Yapay zeka alanında büyük kapasiteye sahip ve aynı alanda faaliyet gösteren yarı iletken şirketleri ile ilgili olarak büyük öngörüleri ve en iyi kâr marjlarını yansıtan bir çip hissesine yatırım yaptığınızı biliyorsunuz.” diye ekledi.

Doğal gaz fiyatlarında toparlanma beklerken hissedarlarına “dikkat çekici” temettüler dağıtan EOG Resources da Tengler’ın takdir ettiği şirketlerden biri. Tengler’e göre şirket, Şubat 2022’den bu yana hisse başına 6,80 dolar özel temettü ve hisse başına 3 dolar düzenli temettü dağıtımı yaptı. Mayıs ayında hisse başına 1 dolar daha özel temettü dağıtımı yapacak.

FactSet verilerine göre hissenin 2,7%’lik cari temettü getirisi sektör ortalaması olan 0,8%’in üzerinde.

Diğer yandan MarketGauge CEO’su Keith Schneider, “potansiyeline kıyasla görece düşük fiyatlanmış” olduğunu düşündüğü savunma teknoloji şirketleri Raytheon (RTX) ve Northrop Grumman (NOC)’ı takip ediyor.

Landsberg ise ilaç şirketi Eli Lilly (LLY), sağlık sigorta şirketi UnitedHealth (UNH) ve NextEra Energy (NEE)’yi tavsiye ediyor. Kurum bu şirketleri, “bize cazip giriş noktaları sunan uzun vadeli seçenekler” şeklinde nitelendiriyor.

Stratejistlerin Favori Hisse Seçimleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC