Borsa Yorumları

Stratejistlerin Favori 3 Hissesi

March 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Stratejistlerin Favori 3 Hissesi

Firetrail Investments yatırım stratejisi başkanı Anthony Doyle’a göre, Silicon Valley Bank krizinin bize anlattığı bir şeyler var. Faiz oranlarının yüksek seyrettiği böylesine bir ortamda ayakta kalabilmek birçok şirket için çok güçleşecek.

Doyle bu nedenle, yatırımcıların dikkatli hareket etmesi ve bilakis aktif bir hisse toplama yaklaşımı benimsemesi gerektiğini belirtti.

Pazartesi günü katıldığı bir programda görüşlerini paylaşan Doyle, “Faiz oranının arttığı ve sermaye maliyetinin yükseldiği bir dünyada beta ve endeks riski alma zamanı değil.

Kazananların olacağı gibi kaybedenler de olacak. Bugün yatırımcıların yaşadığı zorluklardan biri, bu ortamı sıfır faizli bir dünyada olduğundan çok daha zor görecek şirketlerin hangileri olduğunu saptamak.” ifadelerini kullandı.

Finansal düzenleme kurumları Silicon Valley Bank’ı kapatarak mevduatlarına el koymuştu. Bu iflas, yaklaşık on yıl önce yaşanan küresel mali krizden bu yana ABD’deki en büyük banka iflası olarak nitelendiriliyor.

SVB, yüksek faiz oranları nedeniyle baskı altında olan teknoloji ve girişim destekli şirketler açısından önemli bir bankaydı. FED son 12 aylık süreçte faiz oranlarını 8 kez artırdı.

Favori hisseler

Şu an itibarıyla teknoloji alanında temkinli bir duruş sergilediğini ve Firetrail Investments olarak bu sektör için “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu verdiklerini kaydeden Doyle, bu sektörde yükseliş eğiliminde gördüğü üç favori hisseyi belirledi.

Bunlardan biri, bulut segmentini öne çıkararak “kaliteli ve bir tür defansif şirket” olarak nitelendirdiği Microsoft (MSFT).

Diğer ikisi ise yarı iletken şirketleri: Micron (MU) ve Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM).

Stratejistlerin Favori 3 Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC