Borsa Haberleri

Starbucks’tan Şok Eden Yeni Ürün: Zeytinyağlı Kahve!

February 23, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Starbucks’tan Şok Eden Yeni Ürün: Zeytinyağlı Kahve!

“Oleato serisi” kahve ürünlerine ilişkin yeni bilgilerin duyurulmasıyla birlikte, Starbucks (SBUX) hisseleri çarşamba öğleden sonraki işlemlerde az miktarda yükseliş kaydetti.

● Partanna natürel sızma zeytinyağı ile demlenen yeni kahveler, Starbucks Reserve Roastery Milano ve İtalya’daki Starbucks dükkanlarında kahve severlerin beğenisine sunulacak.

● İtalya’yı, Oleato’nun bulunduğu Güney Kaliforniya’daki dükkanlar izleyecek. Yılın ilerleyen tarihlerinde Japonya, Orta Doğu ve Birleşik Krallık’ta bulunan bazı dükkanlarda da yeni seri satışa sunulmaya başlanacak.

● İtalya’daki Starbucks mağazaları müşterilerine Oleato Caffè Latte, Oleato Iced Shaken Espresso ve Oleato Golden Foam Cold Brew içeceklerini sunacak.

● Oleato kahvesinin ilham babası Howard Schultz, çıktığı İtalya gezisinde zeytinyağı ile kahve arasındaki mükemmel uyumu fark ettiğini söylüyor. 

● Schultz, “Starbucks kahvesini Partanna natürel sızma zeytinyağı ile demlediğimizde ortaya çıkan eşsiz aroma ve kıvam karşısında tam anlamıyla büyülendim.” ifadelerini kullandı. Sıcak veya soğuk kahve ile zeytinyağının buluşması, kahveyi zenginleştiren ve damakta hoş bir tat bırakan, hiç aklınıza gelmeyecek, yumuşacık, yağlı bir aroma olarak tarif ediliyor.

● Schultz’a göre Oleato, Seattle merkezli şirketin on yıllardır müşterilerinin beğenisine sunduğu en iyi içeceklerden biri olacak.

Starbucks’tan Şok Eden Yeni Ürün: Zeytinyağlı Kahve!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Starbucks