Borsa Yorumları

S&P 500’ün En İyileri Daha da Yükselebilir

May 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
S&P 500’ün En İyileri Daha da Yükselebilir

Yılı yarılamamıza az kaldı ve S&P 500 hisselerindeki performans şimdiye kadar oldukça iyi. 

Yılbaşından bu yana 7% yükselen S&P 500’deki birçok hisse de güçlü performans gösterdi ve hatta çoğu endeksin üzerine çıktı. Ama analistlere göre boğa (artış beklentisi) sezonu henüz bitmedi. 

Şimdiye kadar performansı S&P 500’ü aşan hisseleri inceledik. Aşağıdaki listede 2023 başından bu yana 10% yükselen, izlendikleri analistlerin en az yarısından “AL” notu alan ve 12 aylık ortalama hedef fiyatları en az 20%’lik artış ifade eden hisseleri bulabilirsin. 

  • Biogen (BIIB)
  • Axon Enterprise (AXON)
  • Deutsche Lufthansa (DLAKY)
  • First Citizens BancShares (FCNCA)
  • Las Vegas Sands (LVS)
  • On Semiconductor (ON)
  • Novo Nordisk (NVO)

First Citizens BancShares, 67% ile yılbaşından bu yana en çok yükselen ve analistlerin 64% ile en çok artış beklediği hisse olarak öne çıkıyor. 

Şirket, mart ayındaki bankacılık krizi sırasında Silicon Valley Bank’in mevduatları ve kredilerini üstleneceği açıklamalarıyla gündemde büyük bir yer edinmişti. First Citizens, SVB’nin 107 milyar dolar değerindeki varlıklarını satın aldıktan sonra birinci çeyrekte kârında büyük bir artış gördü. 

Yarı iletken şirketi On Semiconductor da analistlerin 60%’ından “AL” notu alarak dikkat çeken isimlerden. Bank of America geçtiğimiz günlerde şirketi favorisi olarak adlandırmıştı. 

S&P 500’ün En İyileri Daha da Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC