Borsa Yorumları

S&P 500’ün En İyi Temettü Hisseleri

Ağustos 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
S&P 500’ün En İyi Temettü Hisseleri

Para piyasası fonları ve Hazine tahvilleri, 5%’in üzerindeki kısa vadeli faiz oranlarıyla yüksek temettü hisseleri için güçlü bir rekabet sunuyor ancak bu, temettü hisselerinin gücünü tamamen kaybettiği anlamına geliyor. 

S&P 500’de listeli yüksek getirili temettü hisselerine birlikte bakmaya ne dersin?

  • Altria (MO
  • Verizon Communications (VZ)
  • AT&T (T)
  • KeyCorp (KEY)
  • Truist Financial (TFC)
  • Walgreens Boots Alliance (WBA

Temettülerine baktığımızda, Altria 8,8% Verizon ve AT&T 7,9%, KeyCorp 7,5% ve Truist ile Walgreens 7,3% temettü getirisi sunuyor. Bu isimler, S&P 500’de 7%’nin üzerinde getiriye sahip tek hisseler olarak öne çıkıyor.

Yüksek getiriler bir miktar risk getirse de altı şirket de temettülerini rahatlıkla karşılayabiliyor. Görünüşe göre şirket yönetimleri, yatırımcılarına ödeme yapma konusunda kararlı.

🌬️ Altria, yüksek temettüsünü ciddiye alıyor. Şirketin düşük değerlemesi, satış hacminde devam eden düşüşler göz önüne alındığında, Marlboro’nun liderlik ettiği ana sigara işiyle ilgili endişeleri yansıtıyor. Dumansız girişimlerin nihai kârlılığı, Altria için ikinci bir endişe kaynağı.

Son yıllarda Altria ağustos ayında ödemelerini artırdı, bu nedenle yakında bir temettü artışı daha gelebilir. Bloomberg konsensüsü, üç aylık ödemenin bu ay 0,94 dolardan 0,98 dolara çıkarılmasını öngörüyor.

☎️ AT&T ve Verizon hisseleri, bu yıl 15%’in üzerinde düşüş gösterdi. Bunun arkasında iki faktör var: kablosuz iletişim alanındaki rekabet baskısı endişesi ve geçtiğimiz haftalarda The Wall Street Journal’da çıkan bir haberle gündeme gelen eski yeraltı kablolarındaki kurşundan kaynaklanan potansiyel yükümlülükler.

Ancak şirket yönetimleri temettülerin güvenli olduğunu savını koruyor. Hatta Verizon temmuz ayındaki bilanço açıklamasında potansiyel temettü artışlarından bahsetti.

🏦 Bu arada Key ve Truist, bu yıl diğer bölgesel banka hisseleriyle birlikte darbe alan isimlerden. 

Key’in İkinci çeyrek bilançosu analistleri hayal kırıklığına uğrattı ancak her iki şirket de temettülerine öncelik veriyor. Özellikle Truist, ödemelerini rahatlıkla karşılıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti