ABD Borsası Notları

S&P 500 Yılı Kaç Seviyesinde Tamamlayabilir?

Şubat 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
S&P 500 Yılı Kaç Seviyesinde Tamamlayabilir?

S&P 500 rekor üstüne rekor kırarken son günlerde endekste düzeltme hareketleri takip ediliyor.

Bu süreçte Fed’e ilişkin belirsizlikler devam ederken şirket kârlarının oldukça güçlü gelmesi ve büyüme beklentilerinin olumlu olmasıyla yatırımcılar adeta beklentiyi satın aldı. S&P 500 endeksi 5.048 ile zirveyi test etti.

Yatırımcılar bu yükselişin sürdürülebilir olup olmadığını tartışırken kurumların yıl sonu hedefleri yön belirleyici olabilir.

S&P 500 Yılı Kaç Seviyesinde Tamamlayabilir?

14 kurumun verdiği hedef seviyelerin medyanının 5.100 olduğu belirtilebilir. Bu beklentiye göre düzeltmeler olsa da endeksin hâlâ yıl sonuna kadar dünkü kapanış seviyesine göre 2,5% yükseliş potansiyeli bulunuyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti